www.svethardware.cz
>
>
>

Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku

Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
, , aktualita
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
K oblíbeným
reklama
Technologičtí giganti jako Google nebo Facebook jsou trnem v oku mnoha států, které je chtějí více zdanit. Proto zavádí různé formy daní, což se těmto společnostem pochopitelně ani trochu nelíbí. Stává se ale to, co se dalo čekat. Snaží se nacházet cestu, jak zvýšené náklady přenést na někoho jiného. V případě Googlu je to zavedení příplatku za inzerci (Regulatory Operating Costs, DST Fees). Od 1. listopadu 2020 tak mají např. inzerenti ve Rakousku a Turecku příplatek 5 %, ve Velké Británii to jsou pak 2 %.
 
Google logo
 
Nyní se k těmto státům přidává i Francie a Španělsko. Zdejší inzerenti budou muset od 1. května 2021 počítat s 2% příplatkem. Podle toho, zda mají nastavené automatické platby nebo manuální, příp. předplacený systém, tak např. místo 100 EUR budou muset za totéž zaplatit 102 EUR, nebo za 100 EUR dostanou reklamní prostor v původní hodnotě 98 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře