www.svethardware.cz
>
>
>

Google reCAPTCHA v3 slibuje větší uživatelskou přívětivost

Google reCAPTCHA v3 slibuje větší uživatelskou přívětivost
, , aktualita
Systémy Google reCAPTCHA slouží k ochraně provozovatelů webových služeb před boty, ovšem také k otravování uživatelů, kteří občas narazí na výzvu identifikovat na obrázku místa, kde je auto/dům/jiný objekt. To by ale měla řešit právě reCAPTCHA v3.
K oblíbeným
reklama
Google tak slibuje dle svých slov "Frictionless User Experience", takže boti navržení pro bombardování diskuzních fór reklamními příspěvky či pro jinou otravnou činnost by provozovatele serverů neměli otravovat a samotná reCAPTCHA by také ve verzi 3 neměla otravovat normální uživatele. Ti ostatně doposud ve verzi 2 museli kolikrát překousnout otravné kontroly, které se objevovaly v případě, kdy Google zachytil nějakou podezřelou aktivitu či provoz na síti, kterou si spojil s jejich zařízením. reCAPTCHA v3 nás snad těchto případů zbaví. 
 
 
Jak dobře víme, první reCAPTCHA byla založena na čtení pokrouceného textu, který jsme museli přepsat do kolonky, což se v řadě případů stále používá. reCAPTCHA v2 začala používat různé způsoby ověření, zda na stránky přistupuje člověk nebo bot, jako je třeba prostý checkbox s nápisem I'm Not a Robot, nebo v horším případě "obrázkový test".
 
 
 
Google sděluje, že v polovině případů prostě stačilo kliknout na checkbox, ale nyní se má celý systém radikálně změnit tak, že bude prostě posuzována celková aktivita uživatelů na stránkách, díky čemuž bude systém s využitím výsledného skóre určovat, zda jde o člověka, nebo o bota. V takovém případě by už nás obvykle neměly očekávat žádné obrázkové testy, checkboxy, ani nic podobného.
 
 
reCAPTCHA v3 tak bude pracovat v pozadí a zde nastupuje otázka, co vše bude Google sledovat a jak to bude moci využít. Je zřejmé, že to budou různé střípky informací, z nichž si pak systém využívající strojové učení udělá celkové skóre vypovídající o tom, zda jde o robota. Kontrolovány budou také samotné příspěvky, které mohou být automaticky odstraněny, pokud bude v podstatě jisté, že je umístil robot. Jenomže to vše by Google mohl použít i jinak, a to především pro své vlastní účely, jako je cílení reklam. Jde o všechny ty malé kousky zdánlivě nesouvisejících informací, kterými když se nakrmí systém umělé inteligence, může vzniknout mocný nástroj. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů