Google ruší herní studio ve své Stadii, služba samotná bude stále v nabídce

Google ruší herní studio ve své Stadii, služba samotná bude stále v nabídce
, , aktualita
Herní streamovací služby se staly součástí herního světa zhruba před rokem, kdy už nějaký ten týden fungovala Stadia a chystalo se spuštění GeForce NOW. Nyní se ale Google rozhodl ke změně, k jaké? 
K oblíbeným
reklama
Google Stadia představuje herní streamovací službu, která je v nabídce už více než rok a umožní nám hrát tituly jako Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Odyssey nebo Destiny 2 na slaboučkém telefonu, Chromecastu či jiném kompatibilním zařízení. Samotné Stadie se přitom zatím žádná změna netýká, takže o zakoupené hry a předplatné nikdo nepřichází. Google ovšem řadí zpátečku v případě herních studií, která měla vyvíjet hry právě pro Stadii. 
 
 
Cloudové herní služby by přitom zrovna v této době mohly přitahovat kvanta nových zákazníků, kteří nemohou sehnat nový herní hardware nebo za něj nechtějí platit přemrštěné ceny. Google se ale rozhodl svou Stadii celkově okleštit, a to právě o studia, která jí měla pomoci vybavit obsahem. Někteří pracovníci tak odcházejí a jiní z týmu SG&E budou přeřazeni na nové pozice. Studia Googlu tak opouští třeba i Jade Raymond, která pracovala na sérii Assassin’s Creed.
 
Google nás ubezpečuje, že stále věří v budoucnost streamovaných her, které budou pro něj připravovat ostatní vývojáři, ovšem ukazuje se, jak jsou plány velkých firem vrtkavé a opět vyvstává otázka, zda bude Google opravdu ochoten udržovat Stadii při životě i v případě, kdy se ta nebude vyvíjet dle představ vedení. Právě tato služba nás totiž nutí si hry kupovat přímo pro ni, a to na rozdíl právě od zmíněné GeForce NOW. Vše má svá pro a proti, ale zde je hlavní nevýhoda právě ta, že pokud či spíše až Stadia skončí, o zakoupené hry s největší pravděpodobností bez náhrady přijdeme, stejně jako bychom o ně přišli, kdyby skončil třeba Steam. Ovšem Steam není jen jedna služba s portfolia rozlehlého konglomerátu. 
 
Zrušení studií Google Stadia tak zrovna nevyvolává důvěru v dlouhověkost této služby, zvláště když počáteční investice do ní je vcelku vysoká. Z nabídky GeForce NOW či jiných podobných služeb mohou sice hry některých vydavatelů velice rychle zmizet, ale pokud zmizí samotná GeForce NOW, přijdeme přinejhorším o zbytek zakoupeného předplatného a samotné hry nám zůstanou na Steamu, GOGu či Epicu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala