Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA

Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA
, , aktualita
Apple dal nedávno stopku konkurenčním streamovacím herním službám, jako jsou Google Stadia, Microsoft xCloud nebo Nvidia GeForce Now. Google se však vrací, Stadia totiž přijde jako webová aplikace PWA přes Safari.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Apple se moc nelíbí, že by měl někdo konkurovat její herní streamovací službě Arcade, a tak využila pravidel svého obchodu App Store, aby tomu zamezila. Problémem se tu stala to, že by Apple nemohl kontrolovat interaktivní aplikace, které jsou nabízeny přes konkurenční herní streamovací služby, takové hry také nemohou být vyhledávány v App Store. To znamenalo stopku pro Google Stadia, Nvidia GeForce Now i Microsoft xCloud na iOS. Konkurence na to ale vyzrála a své aplikace nenabídne přímo jako aplikace do App Store, ale tako tzv. PWA (Progressive Web App).
 
Google Stadia
 
Tento systém dovoluje tvůrcům vytvořit webovou aplikaci, která poběží přes prohlížeč Safari, přitom ale bude do značné míry vypadat jako samostatná. Nvidia už oznámila, že má svůj GeForce Now připraven tímto způsobem pro iOS a přidává se také Google se svým projektem Stadia. Zatím není jasné, kdy přesně se objeví ostrá verze, ale mělo by to být už jen v řádů týdnů. Jedním z lákadel by měl být pro USA i Cyberpunk 2077 od CD Projekt, který v případě objednání do 18. prosince 2020 dostane i Stadia Premier Edition s ovladačem Stadia Controller a Chromecast Ultra.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře