Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA

Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA
, , aktualita
Apple dal nedávno stopku konkurenčním streamovacím herním službám, jako jsou Google Stadia, Microsoft xCloud nebo Nvidia GeForce Now. Google se však vrací, Stadia totiž přijde jako webová aplikace PWA přes Safari.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Apple se moc nelíbí, že by měl někdo konkurovat její herní streamovací službě Arcade, a tak využila pravidel svého obchodu App Store, aby tomu zamezila. Problémem se tu stala to, že by Apple nemohl kontrolovat interaktivní aplikace, které jsou nabízeny přes konkurenční herní streamovací služby, takové hry také nemohou být vyhledávány v App Store. To znamenalo stopku pro Google Stadia, Nvidia GeForce Now i Microsoft xCloud na iOS. Konkurence na to ale vyzrála a své aplikace nenabídne přímo jako aplikace do App Store, ale tako tzv. PWA (Progressive Web App).
 
Google Stadia
 
Tento systém dovoluje tvůrcům vytvořit webovou aplikaci, která poběží přes prohlížeč Safari, přitom ale bude do značné míry vypadat jako samostatná. Nvidia už oznámila, že má svůj GeForce Now připraven tímto způsobem pro iOS a přidává se také Google se svým projektem Stadia. Zatím není jasné, kdy přesně se objeví ostrá verze, ale mělo by to být už jen v řádů týdnů. Jedním z lákadel by měl být pro USA i Cyberpunk 2077 od CD Projekt, který v případě objednání do 18. prosince 2020 dostane i Stadia Premier Edition s ovladačem Stadia Controller a Chromecast Ultra.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář