Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA

Google Stadia přeci jen míří na iOS, ale jako webová aplikace PWA
, , aktualita
Apple dal nedávno stopku konkurenčním streamovacím herním službám, jako jsou Google Stadia, Microsoft xCloud nebo Nvidia GeForce Now. Google se však vrací, Stadia totiž přijde jako webová aplikace PWA přes Safari.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Apple se moc nelíbí, že by měl někdo konkurovat její herní streamovací službě Arcade, a tak využila pravidel svého obchodu App Store, aby tomu zamezila. Problémem se tu stala to, že by Apple nemohl kontrolovat interaktivní aplikace, které jsou nabízeny přes konkurenční herní streamovací služby, takové hry také nemohou být vyhledávány v App Store. To znamenalo stopku pro Google Stadia, Nvidia GeForce Now i Microsoft xCloud na iOS. Konkurence na to ale vyzrála a své aplikace nenabídne přímo jako aplikace do App Store, ale tako tzv. PWA (Progressive Web App).
 
Google Stadia
 
Tento systém dovoluje tvůrcům vytvořit webovou aplikaci, která poběží přes prohlížeč Safari, přitom ale bude do značné míry vypadat jako samostatná. Nvidia už oznámila, že má svůj GeForce Now připraven tímto způsobem pro iOS a přidává se také Google se svým projektem Stadia. Zatím není jasné, kdy přesně se objeví ostrá verze, ale mělo by to být už jen v řádů týdnů. Jedním z lákadel by měl být pro USA i Cyberpunk 2077 od CD Projekt, který v případě objednání do 18. prosince 2020 dostane i Stadia Premier Edition s ovladačem Stadia Controller a Chromecast Ultra.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Dnes, aktualita, Jan Vítek