www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google testuje lékařské konzultace přes video chat

Google testuje lékařské konzultace přes video chat
, , aktualita
Internet není zrovna nejlepší zdroj informací o zdraví a nemocech, pokud tedy nejste odborník. To by se ale mohlo změnit s novou službou od Google. Ten totiž testuje způsob propojení pacientů a lékařů pomocí video chatu.
K oblíbeným
reklama
Na jednu stranu je pravda, že internet obsahuje velké množství méně i více odborných informací o naprosté většině nemocí a zdravotních komplikací. Problémem je spíše skutečnost, že pro běžné lidi, kteří nejsou lékaři, je často náročné přesně identifikovat daný problém, právě z důvodu absence lékařského vzdělání. Tuto mezeru se nyní snaží vyplnit Google.

Tato připravovaná služba v praxi spočívá v tom, že lidé budou mít možnost konzultací s lékařem v reálném čase, a to za pomocí video chatu, zřejmě Google Hangouts. Jak je vidět z přiložené ilustrace (výše), služba by měla být zapracována do vyhledávání, přičemž v případě vyhledávání relevantních informací bude nabídnuta konzultace přes video chat.

Je nutné podotknout, že je zatím služba spuštěna pouze pro testovací účely, a to navíc pro velmi úzký okruh uživatelů. Není také jasné, jestli dojde k ostrému spuštění služby, což je dáno hlavně tím, že Google testuje především to, zda bude o službu vůbec ze strany uživatelů zájem.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů