www.svethardware.cz
>
>
>

Google začal zobrazovat užitečná data o koronaviru přímo v Mapách

Google začal zobrazovat užitečná data o koronaviru přímo v Mapách
, , aktualita
Google přišel s dalším způsobem, jak informovat uživatele o aktuální situaci týkající se onemocnění COVID-19. Do Map Google byla přidána vrstva, která barevně ukazuje počet nově nakažených na 100 tisíc obyvatel i aktuální trend.
K oblíbeným
reklama
Způsobů, jak zjistit aktuální počty nakažených onemocněním COVID-19, existuje v současné době spousta – od podrobných tabulek až po interaktivní mapy. Pro aktuální data vlastně nemusíte ani chodit daleko, stačí zadat klíčová slova do vyhledávače Google, a ten vám okamžitě zobrazí grafy s vývojem počtu nakažených, mapu a další aktuální informace. Nyní ovšem americký gigant přišel s dalším způsobem, jak mohou uživatelé zjistit aktuální počty nakažených a vývoj onemocnění v zemi. Tentokrát se jedná o funkci zaměřenou především na cestovatele, neboť byla integrována do aplikací Mapy Google.
 
 
V populární mapové službě se objevila nová vrstva o koronaviru. Pro její aktivaci stačí kliknout na ikonu pro změnu vrstvy v pravé horní části obrazovky a vybrat možnost „COVID-19 info“. Mapa se následně zbarví do odstínů šedé až tmavě červené, které značí průměrný denní počet nově infikovaných za posledních 7 dnů. Navíc se jedná o data v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, proto poskytují mnohem relevantnější informace než některé mapy, které ukazují absolutní počty nakažených. Mapy Google navíc pomocí šipky ukazují také aktuální trend vývoje, tedy zda počet nově nakažených v poslední době klesal, stoupal nebo zůstává přibližně konstantní.
 
 
Data jsou zobrazována pro všech 220 zemí a teritorií, kde jsou dostupné Mapy Google. Podle dostupnosti dat jsou zobrazována data pro celé státy nebo jejich regiony. To je další důvod, proč je tato nová funkce nesmírně užitečná pro cestovatele. Nejen, že ukazuje aktuální vývoj dat a v přepočtu na 100 tisíc obyvatel pro snadnější srovnání, ale také umožňuje plánovat cestu do konkrétních regionů. Pokud se totiž chystáte třeba na Azurové pobřeží, nebudou pro vás relevantní data pro celou Francii. Vrstva s informacemi o koronaviru by měla být v Mapách dostupná po celém světě během tohoto týdne, a to v rámci mobilních aplikací pro Android a iOS. O verzi pro webové prohlížeče se Google nezmiňuje.
 
Google využívá data z různých veřejně dostupných zdrojů včetně Univerzity Johnse Hopkinse, The New York Times a Wikipedie. Tyto zdroje přitom získávají data obvykle od místních autorit (např. ministerstvo zdravotnictví) nebo Světové zdravotnické organizace. Google Mapy obsahují i další užitečné informace pro cestování v době koronaviru, jako je průměrné a aktuální vytížení míst umožňující se vyhnout např. přeplněným obchodům, vytížení spojů veřejné dopravy a také upozornění na omezení provozu nebo nutnost nosit roušku v dopravních prostředcích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů