Google zaměstnance svého herního studia nejdříve pochválil a pak je propustil

Google zaměstnance svého herního studia nejdříve pochválil a pak je propustil
, , aktualita
Rozpuštění herního studia firmy Google, které patřilo ke službě Stadia, přišlo jako překvapení pro všechny, ovšem zdaleka nejvíce asi byli konsternováni samotní zaměstnanci. Ti se totiž krátce předtím dozvěděli, že jejich práce je hodnocena velice kladně.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že Google ruší herní studio, které mělo za úkol vyvíjet hry pro službu Stadia, což opět rozvířilo debaty, nakolik můžeme takovýmto technologickým gigantům důvěřovat ohledně životnosti jejich služeb. Nyní je to herní studio a příště to může být celá Stadia a v takové atmosféře by si asi málokdo chtěl tvořit knihovnu her, která se nedá použít nikde jinde. Google ostatně nemá problém rušit účty jednotlivcům, pokud ti poruší některé z pravidel a přitom ani nemusí tušit, co, kde, kdy a jak vůbec porušili. 
 
 
Nejnovější informace od serveru Kotaku přitom k důvěře v rozumné a férové jednání Googlu zrovna nepřispějí. Máme tu totiž uniklý e-mail od viceprezidenta Stadie Phila Harrisona, který 27. ledna všem svým podřízeným děkoval za onen úžasný pokrok, který učinili, aby o pět dní později oznámil rozpuštění herního studia. Zaměstnanci studia se jej přirozeně zeptali na to, kde se vzalo tak náhlé rozhodnutí a zda se za onu krátkou dobu něco změnilo a Harrison přiznal, že se nezměnilo nic, čili na konci ledna očividně chválil i ty zaměstnance, které se už chystal propustit.
 
Oficiální stanovisko Googlu zmíněné Harrisonem je takové, že vývoj her byl zrušen především kvůli tomu, že Microsoft koupil Bethesdu (mimo jiné) a že samotný vývoj je finančně stále náročnější. Okrajově pak měl zmínit i to, že v době pandemie jsou práce na vývoji her značně složité.
 
Pozastavit se můžeme zvláště nad oním důvodem o rostoucí ceně vývoje her. O tom totiž ví každý, kdo se o herní průmysl jen trochu zajímá, ostatně debaty o tom, zda obvyklá cena AAA titulů by se měla či neměla kvůli neustále rostoucím nákladům zvyšovat, jsou stejně častý námět jako debaty o počasí v Irsku. A pak tu máme onen Microsoft a Bethesdu, na niž asi měl Google zřejmě také zálusk, ale těžko si představit, že by jeho plány na vývoj her do velké míry závisely na případné akvizici jednoho herního vydavatele. 
 
Vypadá to tak, že nikdo odpovědný v Googlu si asi předem neuvědomil, co vývoj her obnáší, a proto nelze snahy této firmy o vývoj herní služby, do níž bychom měli my jako zákazníci investovat své peníze, brát příliš vážně. Když může Google své vlastní zaměstnance udržovat v blažené nevědomosti do posledního momentu, než je propustí, jaký přístup asi může mít ke svým zákazníkům? 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů