reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Google zavádí do škol výlety ve virtuální realitě

, , aktualita
Google zavádí do škol výlety ve virtuální realitě
Školství je oblast, kde podle Googlu nejsou nové technologie zapojeny v dostatečné míře. Hodlá prosadit expedice ve virtuální realitě nebo propojit všechny notebooky žáků s projektorem ve třídě.
V loňském roce Google spustil testování nového projektu, ve kterém mohli učitelé s žáky "cestovat" na nejrůznější místa světa díky virtuální realitě. Díky CardBoard je toto cestování velmi dostupné a není potřeba dokupovat další vybavení.

Vše, co na to stačí, jsou telefony žáků, Google CardBoard a jeden tablet pro učitele, který ovládá, co se bude dít. V loňském roce toto fungovalo jako pilotní ověřovací program, ale nyní chce virtuální výlety Google uvolnit pro použití ve školách. Zadarmo.

Momentálně je k dispozici asi 200 destinací, kde se mohou žáci vydat, mezi nimi se nachází například Velký bariérový útes v Austrálii nebo planeta Mars. Googlu stačí mít jen obrazové podklady daného místa a sloučit je do 3D obrazu.

Učitel může ve virtuální realitě ukazovat, na co si mají žáci dávat pozor a přitom stále mluvit. Navíc do budoucna nebude pro CardBoard podporovat jen zařízení s OS Android, ale i iOS od Applu. Také se dá očekávat, že další destinace budou přibývat.

Další novinkou je propojení chromebooků v jedné třídě. Například v USA jsou chromebooky ve školních lavicích podle Googlu velmi rozšířeny, za což může především nízká cena. To v České republice moc neplatí, ceny jen trošku nižší než u dospělých notebooků a navíc na trhu není velké množství různých přístrojů.


Google proto přišel s řešením, kdy se bude moci ve třídě přenášet obraz z monitorů jednotlivých notebooků do řídícího počítače, který bude propojený s projektorem a který bude řídit, co se má promítat.

To se může navíc uskutečnit bez velkých finančních investic, Google říká, že si školy vystačí s již fungující infrastrukturou. Postačí WiFi síť, která umožňuje dostatečný datový přenos audia a videa. Navíc to nebude fungovat pouze na chromeboocích, ale i na noteboocích s operačním systémem od Microsoftu i Applu.

Dále Google vylepšuje i aplikaci "Formuláře", která umožní žákům odpovídat na otázky a učitelům na tyto odpovědi hned reagovat. Samozřejmě se tyto formuláře mohou opravovat automaticky a mohou se rychle měnit.

Zdroj: The Verge

reklama
reklama
reklama
reklama