www.svethardware.cz
>
>
>

Google zmírnil rekordní DDoS útok s 2,54 Tbps

Google zmírnil rekordní DDoS útok s 2,54 Tbps
, , aktualita
DDoS útoky jsou čím dál častější a společnost Google nyní oznámila, že před třemi lety zvládla ustát extrémní DDoS útok s datovým tokem 2,54 Tbps. Ten nebyl dosud překonán a mělo jít o útok sponzorovaný čínskou vládou.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google chce upozornit na stále se zvyšující rizika DDoS (Distributed Denial-of-Service) útoků. V červnu např. Amazon ohlásil, že se mu podařilo zmírnit dopady největšího útoku na jeho servery s 2,3 Tbps. Google nicméně v rámci oznámení o rizicích a zvýšení síly útoků poodhalil dosud zatajovaný útok ze září 2017. Ten zaznamenal dokonce 2,54 Tbps, takže útok na Amazon byl tehdy sice největším "známým" útokem, ale nikoli absolutně největším.
 
Google DDoS útoky
 
Útok na Google byl kulminací dlouhé 6měsíční kampaně využívají několika způsobů napadení. Cílem útoků byly tisíce IP adres Googlu, které měly zajistit reakce automatických obranných systémů, jež by odstavily služby společnosti, to se ale nepodařilo, přestože bylo zasíláno 167 Mpps (167 milionů paketů za sekundu) na celkem 180 tisíc serverů (CLDAP, DNS i SMTP). Problémem je, že množství dat i paketů se při těchto útocích neustále zvyšuje a tato čísla získávají velmi nepříjemný exponenciální průběh. Google Threat Threat Analysis Group (TAG) se nechala slyšet, že útok mířil ze čtyř čínských serverů a šetření ukázalo, že šlo o vládou sponzorovanou hackerskou skupinu. A právě státem sponzorované útoky jsou stále častější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později
PlayStation 5 používá HDMI 2.1 s omezenou propustností na 32 Gb/s, což se v určitých situacích může projevit sníženou kvalitou obrazu. Sony potvrdilo, že budoucí aktualizace přidá podporu VRR.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem
Od společnosti QNAP jsme se dočkali dalších novinek na trhu NASů. Tentokrát jde o vysoce výkonné modely TVS-h1288X a TVS-h1688X s 12 nebo 16 pozicemi pro disky, podporou ZFS i dvěma 10Gbit porty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech
Vydání Cyberpunku 2077 se blíží a společně s tím sílí i marketingová kampaň, jíž v podstatě stačí vypouštět do světa nová videa a o zbytek se postarají média, z nichž některým už bylo umožněno si hru na několik hodin vyzkoušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO
Intel se chce postarat, aby počítače PC v dohledné době přešly na nový napájecí standard zvaný ATX12VO, který už ve svém označení má to hlavní: půjde o napájení desek pouze pomocí 12 voltů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti
Společnost Manli, která je u nás už relativně neznámá, ale dříve měla své karty běžně v nabídce českých obchodů, potvrdila specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Ta se stále více jeví jako mainstreamový hit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek