www.svethardware.cz
>
>
>

#GOP chce po Sony Pictures zrušit promítání filmu The Interview

#GOP chce po Sony Pictures zrušit promítání filmu The Interview
, , aktualita
Společnost Sony Pictures v této době bojuje proti masivním únikům různorodých dat a informací, zatímco skupina #GOP vydala nové vyjádření, na jehož základu požaduje zastavení promítání filmu útočícího na Severní Koreu, respektive jejího vůdce.
K oblíbeným
reklama
Severní Korea se přitom ohradila proti nařčení, že stojí za hackerským útokem na Sony Pictures, ačkoliv jeho původce, skupina #GOP (Guardians of Peace) ve svém novém vyjádření požaduje, aby bylo zastaveno promítání "teroristického" filmu The Interview. V jeho scénáři se dva reportéři zamotají do akce CIA, která po nich chce zavraždit vůdce Severní Koreje, Kim Čong-una. Skupina #GOP konkrétně na stránkách Github uvedla: "Ihned zastavte promítání teroristického filmu, který může přerušit lokální mír a způsobit válku. Vy, Sony a FBI, nás nemůžete najít." Nebylo tedy přímo uvedeno, o jaký film se jedná, ovšem z vyjádření je to více než jasné.

V těchto dnech se Sony Pictures potýká s dalším únikem informací. Již v minulém týdnu jsme uvedli, že se to týká citlivých osobních údajů zaměstnanců Sony Pictures a nejen jich. Na webu se objevila i osobní telefonní čísla hollywoodských hvězd, jejich cestovní falešná jména, informace o právních sporech, rozpočtech filmů a celé filmové scénáře. Především se věc ale týká 40 tisíc současných a bývalých zaměstnanců firmy, jimž Sony Pictures nabídlo možnost ochrany jejich identit včetně monitorování finančních účtů.

Je zřejmé, že filmu The Interview tento problém do jisté míry prospěl značnou pozorností médií, ale za cenu, ze které firma Sony Pictures jistě není nadšena. Poškozena je její reputace, a to nejen jako následek samotného útoku. Na povrch totiž vyplynuly i některé její obchodní praktiky, které mohou ovlivnit budoucí jednání s herci a jinými firmami. Samotné Sony Pictures si nechalo bezpečnostní firmou Mandiant potvrdit, že tomuto "bezprecedentnímu útoku bylo těžké předejít", ovšem tomu řada zaměstnanců nevěří a objevují se názory, že Sony Pictures potřebuje, aby šlo o nepředvídatelný a neuvěřitelně důmyslný útok, proti němuž nebylo obrany.

S tím totiž nejde dohromady fakt, že někteří zaměstnanci Sony Pictures si uchovávali hesla uložená prostě ve wordovských dokumentech. V jednom starším interview také pracovník Sony, který má či měl na starost zabezpečení, prohlásil, že "je z hlediska financí správné rozhodnutí akceptovat riziko prolomení zabezpečení". Dle něj totiž nemělo smysl investovat 10 milionů dolarů do lepšího zabezpečení, když upozornění zákazníků na únik dat přijde jen na jeden milion. To je ale velmi krátkozraké uvažování, jež se nyní firmě Sony Pictures nevyplatilo.

Bezpečnostní experti tak nyní kritizují firmu Sony Pictures pro její nedostatečný systém zabezpečení, který měl upozornit přinejmenším na to, že někdo z její sítě systematicky kopíruje desítky gigabajtů dat.

Zdroj: Engadget
reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Včera, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek