www.svethardware.cz
>
>
>
>

Grafické čipy Intel Xe-HPG má vyrábět TSMC pomocí 6nm procesu

Grafické čipy Intel Xe-HPG má vyrábět TSMC pomocí 6nm procesu
, , aktualita
Nové grafické čipy Intelu Xe se pomalu blíží. Vedle úsporných modelů Xe-LP a serverových Xe-HP se chystají i běžné grafické karty pro hráče Xe-HPG. A právě tyto modely mají být vyráběny u TSMC 6nm procesem.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že společnost Intel chystá nové grafické čipy Xe, které přijdou v mnoha různých konfiguracích a vzájemně se budou lišit i tím, kdo a jak je bude vyrábět. Úsporné modely Xe-LP, které najdeme v procesorech Tiger Lake nebo čipech SG1 a DG1, si bude vyrábět Intel sám 10nm technologií SuperFin. Naopak výkonné serverové modely Xe-HP pro HPC a podobná nasazení využijí dokonce technologii Enhanced SuperFin. I v tomto případě se o výrobu postará Intel a půjde o 10nm proces. Jinak tomu ale bude u grafických čipů Xe-HPG, které budou určeny do běžných počítačů např. pro hraní her. Zde se o výrobu postarají externí partneři.
 
Intel Xe
 
Poslední informace kolující zákulisím totiž hovoří o tom, že Intel Xe-HPG nebude vyrábět u Intelu, ale u společnosti TSMC. Navíc nepůjde o 10nm proces, ale dokonce o 6nm výrobní technologii, což by Intelu mělo zajistit velmi dobrou pozici na trhu a snazší možnost přiblížit se architekturám AMD RDNA2 nebo NVIDIA Ampere a být jim důstojným soupeřem. Předpokládá se, že Intel Xe-HPG bude mít až 512 EU a celkem 4096 jader na nejvýkonnějším čipu. Dále se hovoří o použití paměti řady GDDR6, zatímco serverová řada Xe-HP by se měla spoléhat na paměti HBM.
 
Intel Xe výrobní procesy
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala