Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX 1060: firemní benchmarky i průvodce pro recenzenty

13.7.2016, Jan Vítek, aktualita
GTX 1060: firemní benchmarky i průvodce pro recenzenty
Jak se blíží datum 19. července, kdy bude oficiálně představena karta GeForce GTX 1060, objevují se i nové informace, které nevypustila do světa samotná NVIDIA, ale pochází přímo od ní. Můžeme se podívat na benchmarky i průvodce pro recenzenty.
NVIDIA se rozhodla ve svých materiálech srovnat výkon nové GeForce GTX 1060 se svou starší GTX 960 a konkurenčním Radeonem RX 480. Chce tak ukázat, že nová GeForce je oproti starší mainstreamové generaci mnohem výkonnější, ale především pak to, že v drtivé většině testů zastíní i konkurenční Radeon. Asi není třeba připomínat, že jde o testy samotné NVIDIE, které tak nemohou být považovány za nezávislé.První várka testů zahrnuje nejpočetnější skupinu her pro API DirectX 11, kam patří řada populárních titulů jako Fallout 4, Witcher 3, Star Wars: Battlefront, Shadow of Mordor a dalších. NVIDIA ukazuje, že GTX 1060 je oproti RX 480 rychlejší až o třetinu, ovšem to bude asi tak stejně časté, jako nulový či zanedbatelný rozdíl. Spíše se v titulech pro DX11 můžeme připravit na 10 - 20% rozdíl, alespoň dle těchto výsledků.

Pak nám NVIDIA připravila i několik testů her pro DirectX 12, jichž zatím moc není a kde je situace dle firemních testů obdobná. Vůbec se ale nedočkáme testů z OpenGL a nového Doomu, který nedávno dostal také podporu API Vulkan. Zato tu je SteamVR Performance Test, který zjišťuje, zda je grafická karta dostatečně výkonná pro aktuální generaci VR headsetů. Stará GTX 960 ještě není, ale nová GTX 1060 už s rezervou.

Poté se objevil i celý průvodce pro recenzenty, který si ve VideoCardz příslušně upravili a jehož součástí jsou i tyto testy. V něm si můžete přečíst o samotné kartě a jejich hlavních výhodách, vlastnostech a specifikacích.

Zdroj: VideoCardz