www.svethardware.cz
>
>
>

Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech

Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
, , aktualita
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
K oblíbeným
reklama
Youtubeři, kteří se na této sociální síti věnují autům a jejich tuningu, v několika případech zaznamenali napadení a převzetí svého účtu. Vypadá to na velký koordinovaný útok, neboť oběťmi se staly velké kanály jako Built, Troy Sowers, MaxtChekVids, PURE Function a Musafir, některé měly i přes milion odběratelů. Nebyly však jedinými, napadeno bylo i několik dalších účtů z jiných oblastí. Zatím není moc jasné, jak se útok zdařil, zda šlo o propracovanou phishingovou kampaň, nebo šlo o jiný způsob.
 
YouTube logo
 
Někteří z napadených dokonce používali dvoufaktorovou autentizaci, ale i tu se hackerům podařilo obejít (ani ta totiž není všemocná). Převzetím kanálu se útočníci mohli dostat k seznamu odběratelů kanálu, což jsou obvykle lidé, které dané téma zajímá. Takové informace se dají dále zneužívat a zpeněžovat.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti
Další zajímavou technologií a využitím polymeru PEDOT pro ukládání elektrické energie je povrchová vrstva aplikovaná na klasickou oranžovou cihlu. Dům tak může být sám o sobě superkapacitorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20 Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20
Microsoft letos v květnu ohlásil iniciativu Xbox 20/20, v jejímž rámci slíbil pravidelný přísun novinek ze světa Xbox Game Studios, xCloudu, Game Pass a podobně. Ta ale nyní neslavně končí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077? Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077?
Tvůrci očekávaného titulu Cyberpunk 2077 nás chtějí udržovat ve stavu pozornosti, a tak občas vypustí do světa nějakou novinku. Na konci června to byla informace o ray tracingu a DLSS 2.0 a nyní jde o samotný obsah hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře