www.svethardware.cz
>
>
>

Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech

Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
, , aktualita
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
K oblíbeným
reklama
Youtubeři, kteří se na této sociální síti věnují autům a jejich tuningu, v několika případech zaznamenali napadení a převzetí svého účtu. Vypadá to na velký koordinovaný útok, neboť oběťmi se staly velké kanály jako Built, Troy Sowers, MaxtChekVids, PURE Function a Musafir, některé měly i přes milion odběratelů. Nebyly však jedinými, napadeno bylo i několik dalších účtů z jiných oblastí. Zatím není moc jasné, jak se útok zdařil, zda šlo o propracovanou phishingovou kampaň, nebo šlo o jiný způsob.
 
YouTube logo
 
Někteří z napadených dokonce používali dvoufaktorovou autentizaci, ale i tu se hackerům podařilo obejít (ani ta totiž není všemocná). Převzetím kanálu se útočníci mohli dostat k seznamu odběratelů kanálu, což jsou obvykle lidé, které dané téma zajímá. Takové informace se dají dále zneužívat a zpeněžovat.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala29 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek7 komentářů