Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče

Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
, , aktualita
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
K oblíbeným
reklama
Valve už také dříve prozradili, jaký hardware si máme připravit, což je od nich pěkné vzhledem k tomu, že nabízí tuto hru v akci zdarma k jejich headsetu Index, ovšem do konce tohoto roku. Sama přijde až v březnu a pro pohodlné hraní si máme připravit alespoň  Intel Core i5-7500 nebo AMD Ryzen 5 1600, 12 GB operační paměti a kartu s výkonem GeForce GTX 1060 či Radeon RX 580 s 6GB a více paměti. To tak nejsou s ohledem na VR vůbec krvavé nároky a odpovídají dnešnímu standardu pro AAA hry a 1080p/60. 
 
 
Hlavní postavou bude Alyx Vance, která byla už dříve v sérii Half-Life označena za jedinou nadějí lidstva na přežití. Těšit se můžeme na klasickou akci, ale i řešení hádanek či rébusů. Stále častěji je pak tento titul označován za klíčový pro VR coby herní platformu a její úspěch. Ostatně si můžeme představit, že Valve vytvoří hru, která VR jaksepatří nakopne a zvedne zájem lidí i vývojářů. Ostatně herní virtuální realita se už velice dlouho plácá na okraji zájmu tvůrců i spotřebitelů, ale není divu, když má tolik negativních stránek. 
 
Od jednoho z vývojářů firmy Valve se přitom dozvídáme, že půjde čistě o hru pro jednoho, a to bez jakýchkoliv režimů pro více hráčů včetně kooperace, deathmatche, apod. Očekávat tak můžeme lineární příběh, v jehož průběhu budeme moci kdykoliv uložit svou pozici. Zkrátka to bude Half-Life, jen přizpůsobený pro virtuální realitu a těžící z jejích předností. 
 
Vývojář Robin Walker také prozradil, že pro ně samotné bylo překvapivé, jak dlouho dokáží testeři vydržet hrát s nasazeným headsetem. Můžeme za tím čuchat pečlivé PR, které nám má sdělit, že hra to bude zábavná až návyková, nicméně Walker také uvedl, že tato hra byla právě kvůli VR vytvořena tak, abychom si k ní sedli nebo stoupli vždy jen na kratší dobu. Ve firmě Valve si totiž pochopitelně uvědomují, že dlouhé použití VR headsetů nemusí být příjemné. 
 
Walker ještě slíbil pečlivě propracované úrovně, v nichž má mít každý objekt svůj účel, když to řekneme trošku nadneseně. A pokud by snad někdo ocenil multiplayer od Valve, pak se také mluví o tom, že se připravuje Left4Dead VR. 
 
Zdroj: The Verge 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT
Ke konci minulého týdne se ukázalo, že NVIDIA opravdu snížila oficiální cenu GeForce RTX 2060 na 300 dolarů a poté přišla reakce, kterou zatím nešlo přičíst firmě AMD, ale spíše jejímu dvornímu AIB partnerovi, Sapphire. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kolem supermasivní černé díry SgrA* obíhají čtyři záhadné objekty Kolem supermasivní černé díry SgrA* obíhají čtyři záhadné objekty
Střed naší Galaxie je ostře sledovaný, neboť v něm sídlí velice zajímavý objekt, a sice supermasivní černá díra Sagittarius A* (SgrA*). Nyní byly přitom v jeho blízkosti objeveny čtyři nové záhadné objekty, co jsou zač?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Plugin WP Database Reset pro WordPress má nebezpečné chyby Plugin WP Database Reset pro WordPress má nebezpečné chyby
To, že oblíbený CMS WordPress není vždy úplně bezpečný, ví každý. To ale obvykle pramení z chybné konfigurace správcem webu a nainstalovaných pluginů. WP Database Reset se ukázal být jedním z nich.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala