Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče

Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
, , aktualita
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
K oblíbeným
reklama
Valve už také dříve prozradili, jaký hardware si máme připravit, což je od nich pěkné vzhledem k tomu, že nabízí tuto hru v akci zdarma k jejich headsetu Index, ovšem do konce tohoto roku. Sama přijde až v březnu a pro pohodlné hraní si máme připravit alespoň  Intel Core i5-7500 nebo AMD Ryzen 5 1600, 12 GB operační paměti a kartu s výkonem GeForce GTX 1060 či Radeon RX 580 s 6GB a více paměti. To tak nejsou s ohledem na VR vůbec krvavé nároky a odpovídají dnešnímu standardu pro AAA hry a 1080p/60. 
 
 
Hlavní postavou bude Alyx Vance, která byla už dříve v sérii Half-Life označena za jedinou nadějí lidstva na přežití. Těšit se můžeme na klasickou akci, ale i řešení hádanek či rébusů. Stále častěji je pak tento titul označován za klíčový pro VR coby herní platformu a její úspěch. Ostatně si můžeme představit, že Valve vytvoří hru, která VR jaksepatří nakopne a zvedne zájem lidí i vývojářů. Ostatně herní virtuální realita se už velice dlouho plácá na okraji zájmu tvůrců i spotřebitelů, ale není divu, když má tolik negativních stránek. 
 
Od jednoho z vývojářů firmy Valve se přitom dozvídáme, že půjde čistě o hru pro jednoho, a to bez jakýchkoliv režimů pro více hráčů včetně kooperace, deathmatche, apod. Očekávat tak můžeme lineární příběh, v jehož průběhu budeme moci kdykoliv uložit svou pozici. Zkrátka to bude Half-Life, jen přizpůsobený pro virtuální realitu a těžící z jejích předností. 
 
Vývojář Robin Walker také prozradil, že pro ně samotné bylo překvapivé, jak dlouho dokáží testeři vydržet hrát s nasazeným headsetem. Můžeme za tím čuchat pečlivé PR, které nám má sdělit, že hra to bude zábavná až návyková, nicméně Walker také uvedl, že tato hra byla právě kvůli VR vytvořena tak, abychom si k ní sedli nebo stoupli vždy jen na kratší dobu. Ve firmě Valve si totiž pochopitelně uvědomují, že dlouhé použití VR headsetů nemusí být příjemné. 
 
Walker ještě slíbil pečlivě propracované úrovně, v nichž má mít každý objekt svůj účel, když to řekneme trošku nadneseně. A pokud by snad někdo ocenil multiplayer od Valve, pak se také mluví o tom, že se připravuje Left4Dead VR. 
 
Zdroj: The Verge 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek