www.svethardware.cz
>
>
>
>

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
, , aktualita
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
K oblíbeným
reklama
Half-Life: Alyx už je dávno k dispozici v předprodeji, a to i jako součást VR headsetů Index od samotné firmy Valve. Ta dříve prozradila, že se chystá svou hru, která by mohla představovat zlom pro hraní ve virtuální realitě, uvést na trh v březnu, což bylo nyní upřesněno na 23. března

 
Abychom si ji zahráli, budeme samozřejmě v prvé řadě potřebovat vhodný VR headset jako Valve Index, HTC Vive nebo Oculus Rift. A co se týče ostatních hardwarových požadavků, vývojáři se evidentně snažili být spíše zdrženliví, ostatně samotný požadavek na VR headset už sám o sobě vyloučí z řad potenciálních zákazníků více než dost lidí. 
 
Potřebovat budeme PC s Windows 10 založené na procesoru Core i5-7500 / Ryzen 5 1600 či lepším, dále 12 GB RAM a pak kartu kalibru GeForce GTX 1060 či Radeon RX 580 alespoň se 6 GB RAM. To jsou ještě mírné specifikace, zvláště v případě VR hry, která musí běžet velice svižně. Na druhou stranu nevíme, jakou kvalitu si můžeme od takové sestavy slibovat. 
 
 
Half-Life: Alyx je také aktuálně ve slevě, i když jde jen o mírných deset procent, čili o výslednou částku 45 eur. Stále také platí, že veškeré předchozí hry z Half-Life Collection jsou aktuálně k dispozici zdarma, ovšem to by mělo být na rozdíl od běžného rozdávání her jen dočasné, takže po vydání nového Alyx nám v knihovně nezůstanou. 
 
 
Podívat se také můžeme na tři nové screenshoty ze City 17, v němž se bude odehrávat nový příběh. Na Twitteru jsou k dispozici i v rozlišení Ultra HD.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře