www.svethardware.cz
>
>
>
>

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
, , aktualita
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
K oblíbeným
reklama
Half-Life: Alyx už je dávno k dispozici v předprodeji, a to i jako součást VR headsetů Index od samotné firmy Valve. Ta dříve prozradila, že se chystá svou hru, která by mohla představovat zlom pro hraní ve virtuální realitě, uvést na trh v březnu, což bylo nyní upřesněno na 23. března

 
Abychom si ji zahráli, budeme samozřejmě v prvé řadě potřebovat vhodný VR headset jako Valve Index, HTC Vive nebo Oculus Rift. A co se týče ostatních hardwarových požadavků, vývojáři se evidentně snažili být spíše zdrženliví, ostatně samotný požadavek na VR headset už sám o sobě vyloučí z řad potenciálních zákazníků více než dost lidí. 
 
Potřebovat budeme PC s Windows 10 založené na procesoru Core i5-7500 / Ryzen 5 1600 či lepším, dále 12 GB RAM a pak kartu kalibru GeForce GTX 1060 či Radeon RX 580 alespoň se 6 GB RAM. To jsou ještě mírné specifikace, zvláště v případě VR hry, která musí běžet velice svižně. Na druhou stranu nevíme, jakou kvalitu si můžeme od takové sestavy slibovat. 
 
 
Half-Life: Alyx je také aktuálně ve slevě, i když jde jen o mírných deset procent, čili o výslednou částku 45 eur. Stále také platí, že veškeré předchozí hry z Half-Life Collection jsou aktuálně k dispozici zdarma, ovšem to by mělo být na rozdíl od běžného rozdávání her jen dočasné, takže po vydání nového Alyx nám v knihovně nezůstanou. 
 
 
Podívat se také můžeme na tři nové screenshoty ze City 17, v němž se bude odehrávat nový příběh. Na Twitteru jsou k dispozici i v rozlišení Ultra HD.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře