www.svethardware.cz
>
>
>
>

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?

Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
, , aktualita
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
K oblíbeným
reklama
Half-Life: Alyx už je dávno k dispozici v předprodeji, a to i jako součást VR headsetů Index od samotné firmy Valve. Ta dříve prozradila, že se chystá svou hru, která by mohla představovat zlom pro hraní ve virtuální realitě, uvést na trh v březnu, což bylo nyní upřesněno na 23. března

 
Abychom si ji zahráli, budeme samozřejmě v prvé řadě potřebovat vhodný VR headset jako Valve Index, HTC Vive nebo Oculus Rift. A co se týče ostatních hardwarových požadavků, vývojáři se evidentně snažili být spíše zdrženliví, ostatně samotný požadavek na VR headset už sám o sobě vyloučí z řad potenciálních zákazníků více než dost lidí. 
 
Potřebovat budeme PC s Windows 10 založené na procesoru Core i5-7500 / Ryzen 5 1600 či lepším, dále 12 GB RAM a pak kartu kalibru GeForce GTX 1060 či Radeon RX 580 alespoň se 6 GB RAM. To jsou ještě mírné specifikace, zvláště v případě VR hry, která musí běžet velice svižně. Na druhou stranu nevíme, jakou kvalitu si můžeme od takové sestavy slibovat. 
 
 
Half-Life: Alyx je také aktuálně ve slevě, i když jde jen o mírných deset procent, čili o výslednou částku 45 eur. Stále také platí, že veškeré předchozí hry z Half-Life Collection jsou aktuálně k dispozici zdarma, ovšem to by mělo být na rozdíl od běžného rozdávání her jen dočasné, takže po vydání nového Alyx nám v knihovně nezůstanou. 
 
 
Podívat se také můžeme na tři nové screenshoty ze City 17, v němž se bude odehrávat nový příběh. Na Twitteru jsou k dispozici i v rozlišení Ultra HD.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře