www.svethardware.cz
>
>
>

Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy

Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
, , aktualita
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
K oblíbeným
reklama
Hackovat se dá mnoha způsoby. Jednodušší je přinutit oběť samu si nainstalovat software s malwarem, což nedávno udělal palestinský Hamás s izraelskými vojáky. V Hamásu vytvořili minimálně šest falešných ženských profilů (Sarah Orlova, Maria Jacobova, Eden Ben Ezra, Noa Danon, Yael Azoulay a Rebecca Aboxis) na sociálních sítích Facebook, Instagram a Telegram, přičemž se vydávali za atraktivní imigrantky (tzv. metoda catphishingu). Psali slabší hebrejštinou, což celé historce dodávalo více věrohodnosti.
 
Falešný snímek
jeden z falešných snímků
 
Pomocí těchto profilů hackeři komunikovali s izraelskými vojáky, přičemž je později lákali na další "své" fotografie, které slíbili poslat přes aplikace Catch & See, Grixy a Zatu. Ty však byly infikovány malwarem, při startu naoko spadly s chybovou hláškou, smazaly své ikonky a vypadaly tak, že se samy odinstalovaly. To však nebyla pravda, aplikace dále běžely na pozadí, získaly přístup k fotografiím, videím, SMS zprávám, kontaktům a dalším důležitým údajům. Dokonce uměly spustit i fotoaparát telefonu a získávat aktuální souřadnice GPS.
 
Izraelská bezpečnostní společnost Check Point tvrdí, že malware pochází od hackarské skupiny nazvané APT-C-23. Israel Defense Forces (IDF) detekovala útok už před několika měsíci, nechala jej ale dále běžet a útočníky sledovala, aby zjistila co nejvíce informací. Později proti nim zakročila a upozorňuje izraelské vojáky na nebezpečí, které plyne z neuváženého používání jejich telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře