HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici

HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici
, , aktualita
SK Hynix připravuje extrémně rychlé paměti HBM3 (High Bandwidth Memory). Ty slibují o téměř polovinu vyšší rychlost než předchozí modely HBM2E a konkrétně by mělo jít o opravdu hodně vysokých 5,2 Gbps na pin.
K oblíbeným
reklama
Paměti HBM (High Bandwidth Memory) jsou sice extrémně výkonné, ale kvůli své vysoké ceně se prozatím příliš neuchytily a najdeme je spíše v některých high-endových kartách (i když i tam jde většinou o GDDR6) nebo profesionálních modelech. Společnost SK Hynix chystá další generaci těchto pamětí a vypadá to, že opět nabídnou výrazný nárůst výkonu.
 
SK Hynix HBM
 
Na poslední infografice totiž SK Hynix uvádí, že paměti HBM2E nabízí rychlost 3,6 GT/s (resp. 3,6 Gbps na pin) a mohou tak v případě využití 1024bitového rozhraní (4×256 bit) dosáhnout přenosové rychlosti 460 GB/s. V případě HBM3 by ale toto číslo mělo být o 44,5 % vyšší a hovoří se o 5,2 Gbps, resp. 665 GB/s při přenosu 1024 bitů za takt. Nové paměti mají mít také o 36 % lepší odvod tepla a teploty mají klesnout až o 14 °C.
 
SK Hynix HBM
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková