www.svethardware.cz
>
>
>

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC
, , aktualita
Společnost HDPLEX si připravila zajímavý produkt v podobě malého modulu, který může posloužit k napájení plnohodnotného počítače. K dispozici přitom může být výkon až 800 W, který DC-ATX 800W vytáhne z hlavního zdroje.
reklama
HDPLEX (možná) znáte jako výrobce počítačových skříní pro domácí multimediální PC (HTPC), ovšem ten si tentokrát připravil něco jiného. Představme si, že máme k dispozici hlavní desktopovou sestavu ve skříni, která může nést i vedlejší počítač a využívá zdroj, který její napájení zvládne levou zadní větví a ještě mu zbyde. V takovém případě můžeme k sekundární sestavě dokoupit další zdroj, anebo využít právě HDPLEX DC-ATX 800W. 
 
 
Už jeho název jasně říká, čeho je schopen. Na jedné straně vezme stejnosměrných 12 V z vhodných konektorů (6pin a 8pin PCIe či 8pin EPS) a na druhé straně poskytne na potřebných konektorech 12 V, 5 V i 3,3 V. Prostě a jednoduše je to malinký (nano-ATX) a pasivně chlazený zdroj, který však nemá zdroj energie v zásuvce. Právě pasivní chlazení, a tím evidentně i vysoká efektivita, je jeho výhoda. 
 
 
To je hezké, ale kolik za něco takového zaplatíme? Cena už totiž tak přívětivá není, protože jde o 190 USD a s pohledem na tuto částku je jen malá náplast na bolístku ten fakt, že HDPLEX se snaží využívat kvalitní komponenty, a sice MOSFETy od Infineonu, kondenzátory Sanyo, cívky od Würth Elektronik a kontrolery od National Semiconductor a MPS. 
 
 
Na druhé straně stále visí oněch 190 USD, což je cena, za niž si můžeme snadno koupit i výkonnější zdroj s certifikací 80 Plus Platinum. Na druhou stranu lze upozornit, že ten bude podstatně větší a přinese do systému další ventilátor, i když ten by se díky vysoké účinnosti neměl moc projevovat. Avšak v případě, že se zdroj porouchá, do zařízení od HDPLEX nemůžeme připojit 220 V, takže přijdeme o možnost používat oba počítače, což se v případě dvou zdrojů nestane, samozřejmě pokud nebudou při nějaké neblahé události spáleny oba. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře