www.svethardware.cz
>
>
>

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC
, , aktualita
Společnost HDPLEX si připravila zajímavý produkt v podobě malého modulu, který může posloužit k napájení plnohodnotného počítače. K dispozici přitom může být výkon až 800 W, který DC-ATX 800W vytáhne z hlavního zdroje.
K oblíbeným
reklama
HDPLEX (možná) znáte jako výrobce počítačových skříní pro domácí multimediální PC (HTPC), ovšem ten si tentokrát připravil něco jiného. Představme si, že máme k dispozici hlavní desktopovou sestavu ve skříni, která může nést i vedlejší počítač a využívá zdroj, který její napájení zvládne levou zadní větví a ještě mu zbyde. V takovém případě můžeme k sekundární sestavě dokoupit další zdroj, anebo využít právě HDPLEX DC-ATX 800W. 
 
 
Už jeho název jasně říká, čeho je schopen. Na jedné straně vezme stejnosměrných 12 V z vhodných konektorů (6pin a 8pin PCIe či 8pin EPS) a na druhé straně poskytne na potřebných konektorech 12 V, 5 V i 3,3 V. Prostě a jednoduše je to malinký (nano-ATX) a pasivně chlazený zdroj, který však nemá zdroj energie v zásuvce. Právě pasivní chlazení, a tím evidentně i vysoká efektivita, je jeho výhoda. 
 
 
To je hezké, ale kolik za něco takového zaplatíme? Cena už totiž tak přívětivá není, protože jde o 190 USD a s pohledem na tuto částku je jen malá náplast na bolístku ten fakt, že HDPLEX se snaží využívat kvalitní komponenty, a sice MOSFETy od Infineonu, kondenzátory Sanyo, cívky od Würth Elektronik a kontrolery od National Semiconductor a MPS. 
 
 
Na druhé straně stále visí oněch 190 USD, což je cena, za niž si můžeme snadno koupit i výkonnější zdroj s certifikací 80 Plus Platinum. Na druhou stranu lze upozornit, že ten bude podstatně větší a přinese do systému další ventilátor, i když ten by se díky vysoké účinnosti neměl moc projevovat. Avšak v případě, že se zdroj porouchá, do zařízení od HDPLEX nemůžeme připojit 220 V, takže přijdeme o možnost používat oba počítače, což se v případě dvou zdrojů nestane, samozřejmě pokud nebudou při nějaké neblahé události spáleny oba. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek