www.svethardware.cz
>
>
>

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC

HDPLEX DC-ATX 800W: využijte nepotřebné PCIe k napájení dalšího PC
, , aktualita
Společnost HDPLEX si připravila zajímavý produkt v podobě malého modulu, který může posloužit k napájení plnohodnotného počítače. K dispozici přitom může být výkon až 800 W, který DC-ATX 800W vytáhne z hlavního zdroje.
reklama
HDPLEX (možná) znáte jako výrobce počítačových skříní pro domácí multimediální PC (HTPC), ovšem ten si tentokrát připravil něco jiného. Představme si, že máme k dispozici hlavní desktopovou sestavu ve skříni, která může nést i vedlejší počítač a využívá zdroj, který její napájení zvládne levou zadní větví a ještě mu zbyde. V takovém případě můžeme k sekundární sestavě dokoupit další zdroj, anebo využít právě HDPLEX DC-ATX 800W. 
 
 
Už jeho název jasně říká, čeho je schopen. Na jedné straně vezme stejnosměrných 12 V z vhodných konektorů (6pin a 8pin PCIe či 8pin EPS) a na druhé straně poskytne na potřebných konektorech 12 V, 5 V i 3,3 V. Prostě a jednoduše je to malinký (nano-ATX) a pasivně chlazený zdroj, který však nemá zdroj energie v zásuvce. Právě pasivní chlazení, a tím evidentně i vysoká efektivita, je jeho výhoda. 
 
 
To je hezké, ale kolik za něco takového zaplatíme? Cena už totiž tak přívětivá není, protože jde o 190 USD a s pohledem na tuto částku je jen malá náplast na bolístku ten fakt, že HDPLEX se snaží využívat kvalitní komponenty, a sice MOSFETy od Infineonu, kondenzátory Sanyo, cívky od Würth Elektronik a kontrolery od National Semiconductor a MPS. 
 
 
Na druhé straně stále visí oněch 190 USD, což je cena, za niž si můžeme snadno koupit i výkonnější zdroj s certifikací 80 Plus Platinum. Na druhou stranu lze upozornit, že ten bude podstatně větší a přinese do systému další ventilátor, i když ten by se díky vysoké účinnosti neměl moc projevovat. Avšak v případě, že se zdroj porouchá, do zařízení od HDPLEX nemůžeme připojit 220 V, takže přijdeme o možnost používat oba počítače, což se v případě dvou zdrojů nestane, samozřejmě pokud nebudou při nějaké neblahé události spáleny oba. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek