www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní hardware má stále větší vliv na prodeje PC

Herní hardware má stále větší vliv na prodeje PC
, , aktualita
Trh s tradičními desktopovými počítači PC je již dlouhou dobu atakován nejen notebooky/netbooky/ultrabooky, jež již dávno předčily prodej desktopů, ale nyní také ze strany tabletů a potažmo chytrých mobilních telefonů. Jedna skupina ale...
K oblíbeným
reklama
Trh s tradičními desktopovými počítači PC je již dlouhou dobu atakován nejen notebooky/netbooky/ultrabooky, jež již dávno předčily prodej desktopů, ale nyní také ze strany tabletů a potažmo chytrých mobilních telefonů. Jedna skupina ale odolává, jsou to nadšenci do PC her, kteří budou dle odhadů utácet za nový hardware víc a víc.

Herní PC jsou navíc ve světě desktopových počítačů stále více důležité, neboť pro využití Internetu, sledování filmů a jiné základní funkce počítačů přebírají právě mobilní PC, tablety, telefony nebo třeba i televizory. I proto agentura Jon Peddie Research předpokládá, že prodeje nejvýkonnějšího herního hardwaru, čili především grafických karet, budou v příštích letech růst.

Silné herní počítače mají výhodu v tom, že v hi-endové oblasti jsou prostě nejlepší. Nabízí nejvyšší rozlišení i výkon a oproti jednoduchým konzolím také všestrannost a lepší ergonomii. Na jejich prodeje mají také pochopitelně obrovský vliv samotné herní tituly, především tedy ty klíčové. Agentura za všechny zmiňuje chystanou ARMA 3 od Bohemia Interactive, která dle ní přinese prodejcům hardwaru kolem 800 milionů USD tržeb, a to z části i proto, že hráči budou potřebovat mimo jiné i výkonnější procesory.
Nicméně i tak má letos trh s herním hardwarem klesat, ovšem již od příštího roku se očekává stabilní a cca tříprocentní růst.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek