www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní hardware proudící na trh začali krást zaměstnanci rozvážkových firem

Herní hardware proudící na trh začali krást zaměstnanci rozvážkových firem
, , aktualita
Celkový nedostatek grafických karet či herních konzolí, který má za následek prudké zvyšování cen zboží, přinesl jeden očekávatelný problém. Herní hardware začali více než kdy jindy krást i zaměstnanci firem, jež daný hardware prodávají či spíše rozváží. 
K oblíbeným
reklama
Výkonná grafická karta je dnes velice cenné zboží právě kvůli její nedostupnosti, což platí i pro herní konzole a zvláště pak PlayStation 5. Ceny na trhu rostou a kopírují reálnou poptávku i nabídku a lidé jsou dnes ochotni za velké peníze kupovat i starší hardware a prodávající jsou ochotni nastavit vysokou cenu a počkat, neboť zlepšení situace je v nedohlednu a brzy může být spíše ještě horší. 
 
Hodnota Etherea je stále vysoká, a to už od začátku tohoto měsíce a stále se pohybuje pod hranicí 40 tisíc korun, zatímco Bitcoin se stále motá kolem jednoho milionu korun, čili zatím vůbec nic nenaznačuje tomu, že by těžaři měli ztrácet zájem o grafické karty. 
 
 
Někdo ale může mít štěstí a i za zvýšenou cenu získat svou vybranou kartu, ale ani v takovém případě ještě nemusí mít vyhráno. Server Hot Hardware píše o tom, že se stále častěji takové zásilky ztrácejí, čili do té doby šťastného zákazníka obere někdo pracující ve skladu velkého obchodu, anebo se je zboží ze zásilky ukradeno někde na cestě, jak se probírá i na Redditu
 
OP, který odstartoval příslušné diskuzní vlákno (ID mysticalize9), si objednal z Best Buy karty GeForce RTX 3070 Founders Edition a GeForce RTX 3080 XC3 Ultra a jednu z nich se "pokusil ztratit" zaměstnanec jisté dopravní služby. RTX 3070 měla přijít ve stejný den stejnou službou jako RTX 3080, ale nepřišla. Ihned kontaktoval dopravce i obchodníka a po několika hodinách přijel kurýr s kartou v krabici, která byla otevřena a byl z ní strhnut štítek. Nicméně i tak na ní zůstalo číslo objednávky z Best Buy, jež však neodpovídalo, čili šlo o jinou krabici. 
 
Na tuto zkušenost navazují i další, kteří si stěžují na stejnou texaskou dopravní společnost (Lone Star Overnight - LSO), ale také na jiné včetně FedExu. Zvláště pak nepomáhá to, když lidé z dopravní společnosti mají šanci zjistit, co z Best Buy převážejí, což je prý právě případ firmy LSO. V takovém případě si jen stačí počkat na ten správný balík a v nejhorším případě pak předstírat, že byl při přepravě na "poslední míli" jen někde zapomenut, nebo snad omylem doručen někomu jinému a pak vrácen. To lze také jen obtížně prokázat, nicméně ani v případě, kdy zákazník dostane zpět své peníze za ztracené zboží, z celé věci nevyjde nepoškozen. Musí se zase vrátit do virtuální fronty a počkat, až opět přijde na řadu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala