www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní Intel Xe-HPG se předvedla v 3DMarku

Herní Intel Xe-HPG se předvedla v 3DMarku
, , aktualita
Pokud by Intel dokázal v nejbližších týdnech vypustit na trh karty Xe-HPG, přišel by s nimi ve velice vhodnou dobu, neboť zoufalí těžaři dnes berou ve velkém i notebooky. Ale vážně, Xe-HPG se nově ukázala v testu 3DMarku. 
K oblíbeným
reklama
Intel Xe-HPG (High-Performance Gaming) má využívat čipy vyráběné mimo továrny Intelu a zatím se můžeme jen dohadovat o tom, kde a kdo je bude vyrábět či snad již vyrábí. Raja Koduri se přitom dosud tématu Xe-HPG moc nevěnoval. Spíše šlo o slabé Xe-LP, anebo naopak o velice výkonné Xe-HPC, které představují v této době absolutní vrchol, co se týče pokročilých technologií pouzdření. 
 
koncept karty Intel Xe
 
Nyní už tu ale máme z Koduriho pera ochutnávku právě Xe-HPG, i když jen malou. Zveřejněn byl jen jeden snímek z nového feature testu 3DMarku, který byl vytvořen právě na nové herní kartě Intelu a jde konkrétně o 3DMark Mesh Shader Feature Test. Xe-HP tak nabídnou Mesh Shadery stejně jako Turing, Ampere a nové Radeony. 
 

Čili Xe-HPG by v aktuálním stavu už měly být relativně funkční a dle Intelu mají nabídnout kombinaci výpočetního výkonu čipů Xe-HPC (Ponte Vecchio), škálovatelnosti Xe-HP (Arctic Sound), grafického výkonu Xe-LP (DG1). Toto velice vágní vyjádření ale můžeme upřesnit tak, že Xe-HPG mají mít až 512 EU (Execution Unit), čili ekvivalent 4096 Stream procesorů či prostě shaderů. Využívat mají paměti GDDR6 a my od nich očekáváme, že jejich výkon bude slušný, ale na hi-end to ještě stačit nebude. Obavy ale můžeme mít spíše o to, v jakém stavu bude softwarová výbava těchto karet a právě v tomto ohledu se asi dají očekávat mnohé problémy, ale uvidíme.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře