www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky
, , aktualita
Bezdrátové herní myši se postupně zdokonalují a začínají se vkrádat mezi herní periferie. Společnost Corsair představila Concept Zeus, který řeší problém s výdrží a nabíjením. Myš se totiž sama bezdrátově dobíjí ze speciální podložky.
K oblíbeným
reklama
Bezdrátové herní myši nejsou mezi hráči příliš oblíbené kvůli vyšší odezvě ve srovnání s jejich „drátovými“ verzemi. Další, i když zdaleka ne tak závažnou nevýhodou těchto myší je omezená výdrž na baterii. Čas od času je tak nutné v závislosti na konkrétním provedení vyměnit tužkové baterie, případně umístit myš do nabíjecího doku. Uživatel si tak sice zbaví kabelu, ale pro změnu musí řešit jiný problém. Společnost Corsair však přišla s velmi elegantním řešením, který nese označení Concept Zeus. Nejedná se tedy prozatím o finální produkt, ale v budounu se to jistě změní.

Koncept představuje kombinaci bezdrátové herní myši a podložky, která zároveň slouží jako nabíječka. Samozřejmě se jedná o bezdrátový způsob nabíjení, takže stačí položit myš. A pokud zrovna nepotřebujete dobíjet myš, je možné pomocí podložky dobít jiná zařízení podporující standard Qi, jakou jsou například smartphony. Před uvedením této sady na trh je ovšem nutné vyřešit několik komplikací. Verze podložky, která byla ukázána na veletrhu Computex 2017 po boku dalších herních novinek této značky, dobijí pouze pokud je myš umístěna v její určité části. Cíl je ovšem takový, že by měla podložka fungovat bez ohledu na to, kde je zařízení umístěno. Také nebylo specifikováno, zda bude nabíjení možné i při používání myši, kdy s ní uživatel pohybuje po podložce.

Zdroj: Trustedreviews.com via Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře