www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky
, , aktualita
Bezdrátové herní myši se postupně zdokonalují a začínají se vkrádat mezi herní periferie. Společnost Corsair představila Concept Zeus, který řeší problém s výdrží a nabíjením. Myš se totiž sama bezdrátově dobíjí ze speciální podložky.
K oblíbeným
reklama
Bezdrátové herní myši nejsou mezi hráči příliš oblíbené kvůli vyšší odezvě ve srovnání s jejich „drátovými“ verzemi. Další, i když zdaleka ne tak závažnou nevýhodou těchto myší je omezená výdrž na baterii. Čas od času je tak nutné v závislosti na konkrétním provedení vyměnit tužkové baterie, případně umístit myš do nabíjecího doku. Uživatel si tak sice zbaví kabelu, ale pro změnu musí řešit jiný problém. Společnost Corsair však přišla s velmi elegantním řešením, který nese označení Concept Zeus. Nejedná se tedy prozatím o finální produkt, ale v budounu se to jistě změní.

Koncept představuje kombinaci bezdrátové herní myši a podložky, která zároveň slouží jako nabíječka. Samozřejmě se jedná o bezdrátový způsob nabíjení, takže stačí položit myš. A pokud zrovna nepotřebujete dobíjet myš, je možné pomocí podložky dobít jiná zařízení podporující standard Qi, jakou jsou například smartphony. Před uvedením této sady na trh je ovšem nutné vyřešit několik komplikací. Verze podložky, která byla ukázána na veletrhu Computex 2017 po boku dalších herních novinek této značky, dobijí pouze pokud je myš umístěna v její určité části. Cíl je ovšem takový, že by měla podložka fungovat bez ohledu na to, kde je zařízení umístěno. Také nebylo specifikováno, zda bude nabíjení možné i při používání myši, kdy s ní uživatel pohybuje po podložce.

Zdroj: Trustedreviews.com via Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář