www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky

Herní myš od Corsair se bezdrátově nabíjí z podložky
, , aktualita
Bezdrátové herní myši se postupně zdokonalují a začínají se vkrádat mezi herní periferie. Společnost Corsair představila Concept Zeus, který řeší problém s výdrží a nabíjením. Myš se totiž sama bezdrátově dobíjí ze speciální podložky.
K oblíbeným
reklama
Bezdrátové herní myši nejsou mezi hráči příliš oblíbené kvůli vyšší odezvě ve srovnání s jejich „drátovými“ verzemi. Další, i když zdaleka ne tak závažnou nevýhodou těchto myší je omezená výdrž na baterii. Čas od času je tak nutné v závislosti na konkrétním provedení vyměnit tužkové baterie, případně umístit myš do nabíjecího doku. Uživatel si tak sice zbaví kabelu, ale pro změnu musí řešit jiný problém. Společnost Corsair však přišla s velmi elegantním řešením, který nese označení Concept Zeus. Nejedná se tedy prozatím o finální produkt, ale v budounu se to jistě změní.

Koncept představuje kombinaci bezdrátové herní myši a podložky, která zároveň slouží jako nabíječka. Samozřejmě se jedná o bezdrátový způsob nabíjení, takže stačí položit myš. A pokud zrovna nepotřebujete dobíjet myš, je možné pomocí podložky dobít jiná zařízení podporující standard Qi, jakou jsou například smartphony. Před uvedením této sady na trh je ovšem nutné vyřešit několik komplikací. Verze podložky, která byla ukázána na veletrhu Computex 2017 po boku dalších herních novinek této značky, dobijí pouze pokud je myš umístěna v její určité části. Cíl je ovšem takový, že by měla podložka fungovat bez ohledu na to, kde je zařízení umístěno. Také nebylo specifikováno, zda bude nabíjení možné i při používání myši, kdy s ní uživatel pohybuje po podložce.

Zdroj: Trustedreviews.com via Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková