www.svethardware.cz
>
>
>

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh
, , aktualita
Nový hity mezi periferiemi pro PC v podobě "děravých myší" byl v podobě Zephyr Gaming Mouse povýšen na novou úroveň. V jejím případě otvory neslouží jen pro odlehčení a zanášení se nečistotami, ale také pro aktivní proudění vzduchu. 
K oblíbeným
reklama
Zephyr Gaming Mouse ohlášená již v červenci vypadá na první pohled jen jako další děravá myš, tentokrát s otvory o nepravidelném tvaru a ve třech barevných provedeních. Našlo se v ní ovšem místo k tomu, aby se dovnitř schoval malý ventilátorek, takže kdo trpí na potící se dlaně, ten může zbystřit. 
 
 
I zde se výrobce chlubí nízkou hmotností, které bylo docíleno právě i odlehčením pláště myši a vedle toho to je také rozlišení až 16 tisíc dpi plus hlavní tlačítka s udávanou výdrží 50 milionů stisků. Jde tu pochopitelně o spínače firmy Omron. 
 
 
A že jde o moderní myš, pak její ventilátor je samozřejmě vybaven RGB podsvícením, ale co otáčky? Ty mohou být nastaveny na 30, 60 a 100 procent maxima, které je 10.000 RPM. Dle výrobce má být myš i při nich tichá, ovšem vzhledem k údaji 30 dB (a stačil by i samotný údaj o max. RPM) si dovolím pochybovat o tichém provozu. Respektive to je velice individuální, ale pokud někomu nevadí ustavičně bzučící periferie v dosahu ruky, tak prosím, jeho věc. 
 
 
Myš má rozměry 122 x 65 x 41 mm a hmotnost pouze 68 gramů (bez kabelu). Založena je na senzoru PWM3389 firmy Pixart, který nabízí rozlišení 100 až 16.000 dpi, 40 G a 400 IPS, dotazovací frekvence je dle očekávání 1000 Hz a spínače Omron s vysokou výdrží zde najdeme jen pod hlavními dvěma tlačítky, ale to je obvyklý přístup. 
 
 
Zephyr je nabízen na Kickstarteru, ale tato kampaň už končí a první zákazníci se dočkají svého modelu v říjnu (79 USD). Zda se ale tento hardware dostane i na náš trh, to se ještě uvidí. 
 
reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů