www.svethardware.cz
>
>
>

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh
, , aktualita
Nový hity mezi periferiemi pro PC v podobě "děravých myší" byl v podobě Zephyr Gaming Mouse povýšen na novou úroveň. V jejím případě otvory neslouží jen pro odlehčení a zanášení se nečistotami, ale také pro aktivní proudění vzduchu. 
K oblíbeným
reklama
Zephyr Gaming Mouse ohlášená již v červenci vypadá na první pohled jen jako další děravá myš, tentokrát s otvory o nepravidelném tvaru a ve třech barevných provedeních. Našlo se v ní ovšem místo k tomu, aby se dovnitř schoval malý ventilátorek, takže kdo trpí na potící se dlaně, ten může zbystřit. 
 
 
I zde se výrobce chlubí nízkou hmotností, které bylo docíleno právě i odlehčením pláště myši a vedle toho to je také rozlišení až 16 tisíc dpi plus hlavní tlačítka s udávanou výdrží 50 milionů stisků. Jde tu pochopitelně o spínače firmy Omron. 
 
 
A že jde o moderní myš, pak její ventilátor je samozřejmě vybaven RGB podsvícením, ale co otáčky? Ty mohou být nastaveny na 30, 60 a 100 procent maxima, které je 10.000 RPM. Dle výrobce má být myš i při nich tichá, ovšem vzhledem k údaji 30 dB (a stačil by i samotný údaj o max. RPM) si dovolím pochybovat o tichém provozu. Respektive to je velice individuální, ale pokud někomu nevadí ustavičně bzučící periferie v dosahu ruky, tak prosím, jeho věc. 
 
 
Myš má rozměry 122 x 65 x 41 mm a hmotnost pouze 68 gramů (bez kabelu). Založena je na senzoru PWM3389 firmy Pixart, který nabízí rozlišení 100 až 16.000 dpi, 40 G a 400 IPS, dotazovací frekvence je dle očekávání 1000 Hz a spínače Omron s vysokou výdrží zde najdeme jen pod hlavními dvěma tlačítky, ale to je obvyklý přístup. 
 
 
Zephyr je nabízen na Kickstarteru, ale tato kampaň už končí a první zákazníci se dočkají svého modelu v říjnu (79 USD). Zda se ale tento hardware dostane i na náš trh, to se ještě uvidí. 
 
reklama
Nejnovější články
DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus
Nezahráváme si tu s jistou symbolikou, ale jen uvádíme výsledek taktovacího pokusu, kterou předvedl overclocker ve jménu společnosti G.Skill. Využil k tomu samozřejmě její pamětí DDR5, a to na desce Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů