www.svethardware.cz
>
>
>

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh

Herní myš Zephyr s ventilátorem se chystá na trh
, , aktualita
Nový hity mezi periferiemi pro PC v podobě "děravých myší" byl v podobě Zephyr Gaming Mouse povýšen na novou úroveň. V jejím případě otvory neslouží jen pro odlehčení a zanášení se nečistotami, ale také pro aktivní proudění vzduchu. 
K oblíbeným
reklama
Zephyr Gaming Mouse ohlášená již v červenci vypadá na první pohled jen jako další děravá myš, tentokrát s otvory o nepravidelném tvaru a ve třech barevných provedeních. Našlo se v ní ovšem místo k tomu, aby se dovnitř schoval malý ventilátorek, takže kdo trpí na potící se dlaně, ten může zbystřit. 
 
 
I zde se výrobce chlubí nízkou hmotností, které bylo docíleno právě i odlehčením pláště myši a vedle toho to je také rozlišení až 16 tisíc dpi plus hlavní tlačítka s udávanou výdrží 50 milionů stisků. Jde tu pochopitelně o spínače firmy Omron. 
 
 
A že jde o moderní myš, pak její ventilátor je samozřejmě vybaven RGB podsvícením, ale co otáčky? Ty mohou být nastaveny na 30, 60 a 100 procent maxima, které je 10.000 RPM. Dle výrobce má být myš i při nich tichá, ovšem vzhledem k údaji 30 dB (a stačil by i samotný údaj o max. RPM) si dovolím pochybovat o tichém provozu. Respektive to je velice individuální, ale pokud někomu nevadí ustavičně bzučící periferie v dosahu ruky, tak prosím, jeho věc. 
 
 
Myš má rozměry 122 x 65 x 41 mm a hmotnost pouze 68 gramů (bez kabelu). Založena je na senzoru PWM3389 firmy Pixart, který nabízí rozlišení 100 až 16.000 dpi, 40 G a 400 IPS, dotazovací frekvence je dle očekávání 1000 Hz a spínače Omron s vysokou výdrží zde najdeme jen pod hlavními dvěma tlačítky, ale to je obvyklý přístup. 
 
 
Zephyr je nabízen na Kickstarteru, ale tato kampaň už končí a první zákazníci se dočkají svého modelu v říjnu (79 USD). Zda se ale tento hardware dostane i na náš trh, to se ještě uvidí. 
 
reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů