www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní rukavice Manus VR: ovládejte hru přímo pohybem prstů

Herní rukavice Manus VR: ovládejte hru přímo pohybem prstů
, , aktualita
Představeny byly rukavice, které slouží namísto herních ovladačů k headsetu pro virtuální realitu. Nemusíte se tak ničím zaobírat, stačí jen pohybovat rukama přesně tak, jako byste to dělali ve skutečnosti.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o startup, jenž touží posunout hranice zážitku z virtuální reality ještě mnohem dál, než jsou nyní. Tým Manus VR pochází z Nizozemí a na svých stejnojmenných rukavicích pro virtuální realitu začal pracovat v roce 2014. Nyní představuje svůj výsledek. Naživo k vidění budou rukavice zanedlouho na GDC - Game Developers Conference - v San Franciscu.

Hlavní výhodou bude to, že hráč nebude muset přímo v rukou držet žádné herní ovladače nebo mačkat tlačítka, ale jednoduše bude přirozeně hýbat prsty a celou rukou - rukavice vše zaznamenají. Když bude potřeba předmět uchopit a vzít, bude to tak stejně snadné jako v reálném světě.

Manus VR budou kompatibilní s headsetem HTC Vive, který bude pro předplatitele dostupný pátého dubna 2016. Samotné rukavice budou zachycovat pohyb prstů pomocí senzorů a informace následně bezdrátově vysílat.

Celá sada bude sestávat z páru omyvatelných rukavic a speciálních držáků umístěných na zápěstí, do nichž se vsunou herní ovladače pro HTC Vive. Na baterii vydrží rukavice při používání až osm hodin a obsahují i vibrační motorek pro zpětnou vazbu.

Předobjednat si Manus VR bude možné již ve druhém čtvrtletí roku 2016, bude se ale zatím jednat o první vývojářský kit, samotné rukavice by pak k předplatitelům měly dorazit ve třetí čtvrtině tohoto roku. Případné zájemce vyjdou Manus VR na 250 amerických dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 6000 korun bez DPH. Zatím se však ještě neví, kdy se tento herní doplněk dostane na pulty běžných obchodů.

Zdroj: engadget.com, ManusVR
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře