Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HGST nabídne světově první 4TB disk pro firmy

4.4.2012, Jan Vítek, aktualita
HGST nabídne světově první 4TB disk pro firmy
HGST (dříve Hitachi Global Storage Technologies, ale nyní součást Western Digital) ohlašuje nové 4TB pevné disky Ultrastar 7K4000, které mají být prvními firemními modely na trhu. Již dříve přitom byly na trh uvedeny klasické desktopové...
HGST (dříve Hitachi Global Storage Technologies, ale nyní součást Western Digital) ohlašuje nové 4TB pevné disky Ultrastar 7K4000, které mají být prvními firemními modely na trhu. Již dříve přitom byly na trh uvedeny klasické desktopové 4TB Deskstar 5K4000.

Ultrastar 7K4000 patří do nové generace disků 512e Advanced Format, u nichž výrobce zmiňuje kromě vysoké kapacity také spolehlivost, výkon a nízkou spotřebu (pod 1 W ve standby, schopnost snížit otáčky ze standardních 7200 RPM). Disky jsou určeny pro nepřetržité nasazení v datových centrech, nabízí o 24% nižší spotřebu na GB než 3TB Ultrastar 7K3000 (to je celkem logické) a zákazníkům nabídnou prostřednictvím standardních 19" racků a 4U jednotek se 60 pozicemi dosáhnout na kapacitu 2,4 PB.

Výrobce na ně poskytuje pětiletou záruku a do specifikací pod MTBF zadal hodnotu 2 milionů hodin. Dlouhou životnost by měly zajistit také funkce Dual Stage Actuator (DSA) a Enhanced Rotational Vibration Safeguard (RVS), které se uplatní právě v racku, kde na jednom místě pracuje mnoho disků způsobujících vibrace.

Ultrastar 7K4000 má rozhraní SATA 6 Gbps, 64MB vyrovnávací paměť, přičemž tato rodina se skládá ze 2TB, 3TB a 4TB modelů. Prozatím jsou dostupné jen v omezených počtech.

Zdroj: TZ HGST