www.svethardware.cz
>
>
>
>

HGST nabídne světově první 4TB disk pro firmy

HGST nabídne světově první 4TB disk pro firmy
, , aktualita
HGST (dříve Hitachi Global Storage Technologies, ale nyní součást Western Digital) ohlašuje nové 4TB pevné disky Ultrastar 7K4000, které mají být prvními firemními modely na trhu. Již dříve přitom byly na trh uvedeny klasické desktopové...
K oblíbeným
reklama
HGST (dříve Hitachi Global Storage Technologies, ale nyní součást Western Digital) ohlašuje nové 4TB pevné disky Ultrastar 7K4000, které mají být prvními firemními modely na trhu. Již dříve přitom byly na trh uvedeny klasické desktopové 4TB Deskstar 5K4000.

Ultrastar 7K4000 patří do nové generace disků 512e Advanced Format, u nichž výrobce zmiňuje kromě vysoké kapacity také spolehlivost, výkon a nízkou spotřebu (pod 1 W ve standby, schopnost snížit otáčky ze standardních 7200 RPM). Disky jsou určeny pro nepřetržité nasazení v datových centrech, nabízí o 24% nižší spotřebu na GB než 3TB Ultrastar 7K3000 (to je celkem logické) a zákazníkům nabídnou prostřednictvím standardních 19" racků a 4U jednotek se 60 pozicemi dosáhnout na kapacitu 2,4 PB.

Výrobce na ně poskytuje pětiletou záruku a do specifikací pod MTBF zadal hodnotu 2 milionů hodin. Dlouhou životnost by měly zajistit také funkce Dual Stage Actuator (DSA) a Enhanced Rotational Vibration Safeguard (RVS), které se uplatní právě v racku, kde na jednom místě pracuje mnoho disků způsobujících vibrace.

Ultrastar 7K4000 má rozhraní SATA 6 Gbps, 64MB vyrovnávací paměť, přičemž tato rodina se skládá ze 2TB, 3TB a 4TB modelů. Prozatím jsou dostupné jen v omezených počtech.

Zdroj: TZ HGST
reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala