HGST uvádí nový 10TB Ultrastar

HGST uvádí nový 10TB Ultrastar
, , aktualita
Společnost HGST, která tedy nyní patří pod Western Digital, si připravila nový 10TB pevný disk s desktopovými proporcemi. Ten své kapacity dosahuje s přispěním technologie HelioSeal využívající výhod helia.
K oblíbeným
reklama
Již v polovině tohoto roku se objevil nový HGST Ultrastar Archive Ha10, což byl vůbec první 10TB disk na světě. Určen byl pro podniky a jejich systémy pro ukládání velkého množství dat, přičemž dnes přichází na trh řadový Ultrastar He10, který by logicky měl být v podstatě stejný, alespoň co se týče hlavních technologií. Ale není tomu tak.

Máme tu tedy HelioSeal, čili využití řídkého helia, jímž je naplněn vnitřek disku, a uvnitř disku díky tomu dochází k nižšímu tření. Výrobce tak mohl dovnitř nacpat o jednu plotnu více, než je obvyklé, díky čemuž i vzrostla kapacita. Starší Ultrastar Archive ale využil technologii zápisu SMR (Shingled Magnetic Recording) založenou na částečně se překrývajících stopách, ale nový Ultrastar He10 dle zdroje aktuality SMR využít nemusel. To by mělo logicky znamenat, že výrobce se vrátil ke klasické technologii kolmého zápisu (PMR) a zvýšení jeho hustoty docílil jiným způsobem.

HGST nyní rozesílá vzorky Ultrastar He10 svým partnerům a na trh jej chce dostat někdy v příštím roce, a to i v rámci svých systému Active Archive. Spolehlivost těchto disků firma již ohodnotila 2,5 miliony hodin MTBF a dává na něj pětiletou záruku, takže si je svou technologií celkem jistá.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář