www.svethardware.cz
>
>
>

HighPoint si připravil novou generaci dokovacích stanic eSATA

HighPoint si připravil novou generaci dokovacích stanic eSATA
, , aktualita
Známý výrobce úložných zařízení, společnost HighPoint, si připravila novou generaci externích dokovacích stanic s rozhraním eSATA, které jsou již připraveny pro rozhraní SATA 6 Gbps, takže budou moci z dnešních pevných disků vymáčknout maximum,...
K oblíbeným
reklama
Známý výrobce úložných zařízení, společnost HighPoint, si připravila novou generaci externích dokovacích stanic s rozhraním eSATA, které jsou již připraveny pro rozhraní SATA 6 Gbps, takže budou moci z dnešních pevných disků vymáčknout maximum, i když to samozřejmě bude mít cenu především s využitím SSD.
Jedná se konkrétně o nový model RocketStor 5322 Dual 6 Gb/s eSATA Storage Dock vybavený dvěma pozicemi pro 3,5" či 2,5" zařízení, který zvládne i nejnovější 4TB pevné disky. Celkově tak díky němu budete moci ke svému počítači připojit až 8 TB kapacity. Každá šachta má k dispozici vlastní SATA kanál, přičemž oba mohou pracovat samostatně nebo společně pro dosažení až 12 Gbps. K tomu poslouží příslušné karty pro rozhraní PCI Express (RocketRAID 600), ovšem stanice se dá využít také se standardními konektory eSATA na dnešních základních deskách.

Díky RocketRAID 600 budeme moci disky rychle konfigurovat do polí RAID 0, 1 či JBOD. Samotný RocketStor 5322 přijde na 119 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů