reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

HIS Radeon X1300 s dual DVI

, , aktualita
HIS Radeon X1300 s dual DVI
HIS (Hightech Information System Limited), známý výrobce grafických karet pro PC i notebooky se sídlem v Hon Kongu, uvádí na trh grafickou kartu Radeon X1300 s duálním DVI výstupem. Tato karta sice není nikterak výkonná, ale vzhledem k tomu,...
HIS Radeon X1300 s dual DVI
HIS (Hightech Information System Limited), známý výrobce grafických karet pro PC i notebooky se sídlem v Hon Kongu, uvádí na trh grafickou kartu Radeon X1300 s duálním DVI výstupem. Tato karta sice není nikterak výkonná, ale vzhledem k tomu, že jeden z DVI výstupů je dual-link, dá se použít jako levné řešení pro připojení obřích 30" LCD.


Společnost HIS zvolila pro odvod tepla ze svého výrobku mohutný pasivní chladič. Toto řešení je dnes vzhledem k vzrůstajícím požadavkům na tichost PC sestav ideální, bohužel se nedá aplikovat na karty vysokých výkonů a je použitelné jen u low-endu a mainstreamu. Ještě není zcela jasné, zda bude karta vybavena HDCP podporou. Za zmínku stojí, že HDCP je technologie ochrany vyvinutá společností Intel. Tuto technologii podporují jak čipy od nVidie tak od ATi. Nestačí ale podpora technologie na čipu samotném, musí ji implementovat i výrobce karty. V praxi to pak vypadá tak, že chráněné filmy v rozlišení 1920x1080 se bez této technologie zredukují na rozlišení 960x540. Je však jisté, že i kdyby HDCP vybavena nebyla, stále zůstává jako ideální řešení pro levné domácí mediální centrum.

Zdroj: Bit-tech
reklama
reklama
reklama