reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hitachi odhalilo své plány pro mobilní pevné disky na rok 2007

2.11.2006, Jan Vítek, aktualita
Hitachi odhalilo své plány pro mobilní pevné disky na rok 2007
Společnost Hitachi Global Storage Solutions se včera vyjádřila o svých plánech na příští rok týkajících se 2,5" mobilních pevných disků. Chystají se kapacity disků Travelstar kolem 200GB s použitím technologie kolmého zápisu a ty by se měly...
Společnost Hitachi Global Storage Solutions se včera vyjádřila o svých plánech na příští rok týkajících se 2,5" mobilních pevných disků. Chystají se kapacity disků Travelstar kolem 200GB s použitím technologie kolmého zápisu a ty by se měly objevit ještě v první polovině roku 2007. Disky mají kromě větší kapacity nabídnout i větší výkon s použitím 7200 otáček za minutu.Druhá polovina roku přinese další disky Travelstar s kapacitami až 250GB, ovšem ty se budou točit na standardních 5400RPM. S klesající cenou flash pamětí se mají objevit i verze s několika gigabyty této pamětí, k čemuž Hitachi vede podobná vidina jako Intel, který nedávno oznámil, že hodlá podobnou technologii použít i ve svých řešeních. Avšak použití u pevných disků dává přeci jen větší smysl. Pokud se tedy často používaná data přesunou z magnetických kotoučů do pamětí flash, zlepší se management spotřeby, kdy se disk nebude muset zbytečně roztáčet a zase uspávat jen kvůli zápisu několika bytů dat a také by se měl zrychlit boot, popřípadě 'zotavení' z hibernace.

Dále Hitachi plánuje stejně jako Seagate (Momentus FDE.2) modely disků s možností šifrování dat na hardwarové úrovni. Tato technologie zašifruje data s použitím kliče generovaného heslem v průběhu zapisování dat na disk. Stejný klíč pak data zase rozšifruje při jejich čtení. Takto mají být vybaveny některé disky Travelstar 200GB a 250GB.

Zdroj: DailyTech
reklama