reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Hitachi odhalilo své plány pro mobilní pevné disky na rok 2007

, , aktualita
Hitachi odhalilo své plány pro mobilní pevné disky na rok 2007
Společnost Hitachi Global Storage Solutions se včera vyjádřila o svých plánech na příští rok týkajících se 2,5" mobilních pevných disků. Chystají se kapacity disků Travelstar kolem 200GB s použitím technologie kolmého zápisu a ty by se měly...
Hitachi odhalilo své plány pro mobilní pevné disky na rok 2007
Společnost Hitachi Global Storage Solutions se včera vyjádřila o svých plánech na příští rok týkajících se 2,5" mobilních pevných disků. Chystají se kapacity disků Travelstar kolem 200GB s použitím technologie kolmého zápisu a ty by se měly objevit ještě v první polovině roku 2007. Disky mají kromě větší kapacity nabídnout i větší výkon s použitím 7200 otáček za minutu.Druhá polovina roku přinese další disky Travelstar s kapacitami až 250GB, ovšem ty se budou točit na standardních 5400RPM. S klesající cenou flash pamětí se mají objevit i verze s několika gigabyty této pamětí, k čemuž Hitachi vede podobná vidina jako Intel, který nedávno oznámil, že hodlá podobnou technologii použít i ve svých řešeních. Avšak použití u pevných disků dává přeci jen větší smysl. Pokud se tedy často používaná data přesunou z magnetických kotoučů do pamětí flash, zlepší se management spotřeby, kdy se disk nebude muset zbytečně roztáčet a zase uspávat jen kvůli zápisu několika bytů dat a také by se měl zrychlit boot, popřípadě 'zotavení' z hibernace.

Dále Hitachi plánuje stejně jako Seagate (Momentus FDE.2) modely disků s možností šifrování dat na hardwarové úrovni. Tato technologie zašifruje data s použitím kliče generovaného heslem v průběhu zapisování dat na disk. Stejný klíč pak data zase rozšifruje při jejich čtení. Takto mají být vybaveny některé disky Travelstar 200GB a 250GB.

Zdroj: DailyTech
reklama
reklama
reklama