Hitman dorazil na GOG i s "online DRM" a zákazníci vyjadřují svou nelibost

Hitman dorazil na GOG i s "online DRM" a zákazníci vyjadřují svou nelibost
, , aktualita
Platforma GOG polského CD Projektu byla založena jednak pro nabízení "starých dobrých her", vedle toho slouží i účelům studia CD Projekt Red a případně pro prodej některých jiných nových titulů. Vždy se ale dalo očekávat, že to bude bez DRM ochrany.
K oblíbeným
reklama
GOG má tak mezi prodejními a herními platformami pro PC unikátní postavení, neboť jsme mohli počítat s tím, že pokud si na ní nějakou hru koupíme, budeme mít možnost si stáhnout i instalační soubory, ty si zálohovat a pak bez omezení používat. Co si tedy na GOGu koupíme, to nám již zůstane napořád i v případě, že by samotná tato platforma byla zrušena. O zálohování dat se ale pak samozřejmě musíme postarat sami. 
 
 
Do tohoto předpokladu ale nyní vůbec nezapadá Hitman z roku 2016 v edici GOTY, který se už dá považovat za klasiku, jež si zaslouženě získala velice dobrá hodnocení recenzentů i hráčů. Ovšem to, co lze snadno a bez okolků přehlédnout třeba na Steamu, nejsou ochotni akceptovat zákazníci na GOGu, kteří začali s tzv. "review bomingem" a aktuálně dostali hodnocení hry na pouhých 1,4 bodů z 5. 
 
Zákazníci mluví o online DRM, ačkoliv na stránkách samotné hry se stejně jako všude jinde na GOGu píše o tom, že DRM tu není, čili není zapotřebí žádná aktivace či online ověření k tomu, abychom si mohli daný titul zahrát. Jak to tedy je? 
 
Pravdu mají v podstatě obě strany. Hru si lze offline skutečně zahrát, ovšem vzhledem k tomu, že veškerý postup je vázán na pozici uloženou přímo na serveru studia IO Interactive, bez ní jde v podstatě o demo. Pokud budeme hrát offline, čili pokud v budoucnu bude daný server bez náhrady zrušen, budeme odříznuti od většiny obsahu, který tato hra nabízí a který lze hraním odemknout. Čili to bude v podstatě bez vývoje postavy a její výbavy. 
 
GOG později na stránky hry přidal upozornění, že pro přístup k misím Escalation a dalšímu obsahu (Contracts, Elusive Targets) je zapotřebí být online, což poněkud devalvuje všude zdůrazňovaný důvod, proč kupovat na GOGu: "No activation or online connection required to play." A krom toho, právě edice Game of The Year Edition (GOTY) je o nových kontraktech, obsahu a bonusech, které v offline režimu těžko uvidíme. 
 
GOG už zákazníky upozornil, že pokud se jim to nelíbí, mohou daný titul vrátit a zároveň bylo uvedeno, že review bombing nebude tolerován a pokud uživatelská recenze nebude odpovídat stanoveným pravidlům, bude odstraněna. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat
Anebo také pro ty, kteří nemohou sehnat potřebnou grafickou kartu a přitom nechtějí přijít o možnost si své PC postavit z běžně dostupných komponent. Od NZXT k tomu dostanou příležitost díky BLD Kitům.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem
Společnost NVIDIA představuje novou generaci své cloudové herní platformy, kterou představuje nový typ členství označený jako GeForce NOW RTX 3080. Je tak zřejmé, že předplatitelé získají výkon karty RTX 3080. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077 CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077
Loni touto dobou jsme se už těšili na brzké vydání hry Cyberpunk 2077, ze kterého se však pro CD Projekt Red stala (především konzolová) katastrofa. Další problém přišel s hackem jejích serverů, a tak není divu, že původní plány už neplatí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik? Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik?
Nabídku nadace Raspberry zdobily pevně dané a očekávatelné ceny, které se v případě starších modelů ještě postupně snižovaly, tedy pokud nebyl daný hardware rovnou stažen z nabídky. Nyní ale přichází opak. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo? AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo?
O plánech společnosti AMD není snadné mít přehled, a to především proto, že sama spíše mlčí, a tak vzniká prostor pro mnohé spekulace a celkový obrázek si musíme dávat dohromady po střípcích. A jeden takový nese název Barcelo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek