reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Registrace: 27.6.2016
Komentářů: 64, score 0.0 | Svět mobilně: 21/0.2
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 24.2.2023 s hodnocením +3:
Myslím že ten učitel z článku to pochopil velmi dobře.
ChatGPT je věc která nezmizí!
Je hloupost ji zahazovat.
Je to proti pokroku.
ChatGPT je první použitelná, do několika let přijdou další nebo něco ještě úplně jiného, bude to zase dokonalejší.
Ale jestli se s tím nenaučili pracovat a žít tak nás to převálcuje.

Zákaz nových věcí nikam nevede, naopak je musíme brát vážně a naučit se s nimi pracovat.

Ten učitel to pochopil už teď, ostatní k tomu jako vždy musí dojít až časem.
Komentář z 15.9.2017 s hodnocením +2:
To jste pěkně shrnul tržní hospodářství. Ano je poptávka cena roste, není poptávka cena padá. A co je na tom špatně?
Proč to nazýváte bublinou, když se jedná o normální tržní systém, který běžně používáte?
O bublinu, ani nic ajko letadlo vůbec nejde. Jde o novou věc, která funguje tak jak fungovat má. Podle poptávky a nabídky. A naštěstí do ní nemá možnost zasahovat statní zřízení, které tržní hospodářství vždy pokřivuje. A pak to dopadá jako v té naší Evropě, kde místo aby se firmy snažili vyrábět podle nabídky a poptávky, tak čekají na vypsání dotací aby pak mohli pobírat peníze od státu a ještě z našich kapes. Krásný příklad s elektromobily. Automobilky čekají na dotace od státu. Místo aby sami začali vyrábět a snižovat cenu velkoseriema tak čekají až jim spadnou do ruky peníze ze státní kasy.
Naštěstí Internet ­"zatím­" nejde jen tak lehce zaškrtit státní správou, protože je nadnárodní a vpodstatě neomezený a bez hranic. Tedy to co dnes nejvíc brzdí rozvoj. Jako například nesmyslné uvádění filmů jen v některých zemích. Místo toho aby společnost využila obrovského potenciálu Internetu a uvedla film ve stejný čas na celé zeměkouli, tak rozdělili Zemi na regiony a tím sami snižují dostupnost filmu jen na určité lokace. Což je prostě proti logice nabídky a poptávky. A vůbec nechápou obrovské výhody Internetu.

Elektronické peníze z principu nejdou zrušit, protože využívá naplno potenciálu Internetu. Může o tom pan JPMorgan mluvit jak chce, ale to je tak asi všechno. Nic s tím naštěstí neudělá.
Komentář z 15.8.2023 s hodnocením +1:
Ani přesně to jsem chtěl taky napsat.
Nejdůležitější je cena tak kolik tohle bude stát?
Jestli stejně nebo víc jako lifepo tak kde je ta výhoda?
Kdyby to stalo polovinu co lifepo nebo méně jak olovo tak to by teprve byla revoluce.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 15.9.2017 s hodnocením -3:
Jak jste na to přišel? Naopak budo zrušené hlavně ty ­"normální­", protože ty peníze vám udržují banky na svých serverech, které jsou stále zapnuté a když do nich vletí ta vaše erupce, tak to schoří.

Kryptoměny na rozdíl od nich tohle přežijí daleko lépe, protože je máte uložené například na flash­-ce, v počítači, který máte vypnutý, nebo na disku, který máte v šuplíku. Samozřejmě i na serveru u někoho tam se to stane stejhně jako više. Ale důležité je to, že to co máte u sebe na flash erupce nijak neovlivní. Kryptoměny nemusíte mít vůbec připojene do internetu, jen na dobu nezbytně nutnou pro transfer. A pak se zase odpojit. Nemusíte používat žádné servery.
Komentář z 26.12.2022 s hodnocením -2:
Já teda rozhodně spalovák už nechci. A je úplně jedno co se tam pálí. Eauto není o jen ekologii je to o tom že je to úplně jiná dimenze jízdy a kvality přesunu člověka z místa na místo.
I ten ethanol potřebuje ke svému spalování kyslík. Spalovací motor­"sežere­" obrovské množství kyslíku takže rozhodně to není neutrální ani eko ani zdraví prospěšný tak jak si alibisticky myslíš.
Plus vibrace stále zůstávají. Plus hluk také stále zůstává. Plus převodovka, pomalu nekonečný rozjezdy, kdy čekáš až se to roztoči motor aby jsi se mohl rozjet. A spousta dalších věcí co má spalovák a co řeší elektromobil. Není to jen že nevypouští jedy z výfuku.

O tom že se později dají využívat baterie elektromobilu jako vyrovnávání zátěže el. sítě to je jen třešnička na dortu na o tom to rozhodně není. Je to jen využití toho co se nabízí a je nevyužité.
Komentář z 26.12.2022 s hodnocením -2:
Ano jasně my nic za všechno může Německo. To je čistý alibismus a ty a ostatní si nevidí přes vlastní práh.

To že máme v ČR drahou elektřinu je jen naše chyba.

To že je elektřina Dráha v EU na velmi mnoho důvodů. Změna energetiky v Německu je jen jeden malý z nich. Ale rozhodně za všechno.
Je to kombinace:
- hodně chybí výpadek skoro poloviny JE ve Francii!
- covid ­- výpisky dodavatelských řetězců pro všechny odvětví pro energie to mělo obrovské zpoždění než se to tam projevilo
- válka na Ukrajině
- russakakovo vyhrožování, až nakonec zastavil posílání plynu
- a samozřejmě i že strany EU na základě vyhrožování russka zastavení odběru
- velké investice na budování nových zdrojů pro plyn a ropu dražší plyn
- zima méně elektřiny ze slunce a zároveň i nezvykle méně fouká
-celosvětová krize
- inflace

Těch věcí je milion a když se to všechno sejde dohromady máme cenu elektřiny jsou máme, protože na rozdíl od diktatur tu ještě funguje demokracie a částečně i tržní prostředí.
A rozhodně nechceš žít v diktaturách jako je čía, russko, ...

Tam totiž žádné takové problémy nemají, Tam lidi žijí v blahobytu, jsou šťastní, můžou na internetu vypadat co chtějí, kritizovat vlasů jak se jim zlíbí a nic hrozného se jim nestane. Elektřinu mají rozhodně levnou a vždy dostatek a mohou chodit do práce a hlavně držet krok a neremcat. A pozor na souseda když před ním něco řekne, např. Císař pán je vůl, pak se většinou tvůj být uvolní a nastěhuje se jiná rodina