www.svethardware.cz
>
>
>

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě
, , aktualita
Ve virtuální realitě se dá provádět ledacos. Obchodní řetězec Lowe's ji využil ve svůj prospěch, s pomocí Holoroom How To učí své zákazníky, jak správně provádět nejrůznější kutilské činnosti při vylepšování domů.reklama
Lowe's je americký obchodní řetězec, který nabízí potřeby pro vylepšování domácností. Takovéto zaměření společnosti ale nebrání jít s dobou a využívat třeba technologií rozšířené nebo virtuální reality. V loňském roce začal Lowe's využívat technologii Tango od Googlu pro rozšířenou realitu. V poslední době se řetězec Lowe's rozhodl vytvořit pro své zákazníky návody na domácí kutilství, a to rovnou ve virtuální realitě, protože člověk se nejlépe učí přímo děláním dané činnosti, navíc může beztrestně dělat chyby.

Lowe’s Innovation Labs představuje návody typu Jak na to ve virtuální realitě. Hlavním cílem projektu je pomoct lidem při učení se novým dovednostem. K zážitkům ve virtuální realitě používá Lowe's předělaný Holoroom, což je nástroj na přenesení vysněného návrhu domu do VR. Holoroom How To nabízí něco trochu jiného. Právě pomocí něj si lidé můžou vyzkoušet různé kutilské činnosti a díky virtuální realitě se je také lépe naučit. Zákazníci se zároveň nemusí bát, že by při tréninku něco pokazili ve skutečnosti.


S Holoroom How To a s headsetem HTC Vive si zákazníci mohou například zkusit, jak obložit dlaždicemi svůj sprchový kout. Ve virtuální realitě si mohou zkusit činnost krok za krokem, od míchání malty přes pokládání obkladů až po konečné očištění dlaždic, jako by to dělali ve skutečnosti.

Lowe’s Innovation Labs provedlo i testy pro srovnání různých způsobů učení se kutilským dovednostem. Podle výkonného ředitele Kyle Nela měli zákazníci, kteří si prošli programem Holoroom How To, lepší výsledky při práci než ti, kteří jen sledovali video se stejným postupem na YouTube. Lidé, jež si vše přímo zkoušeli ve virtuální realitě, byli o 36 % lepší.

Holoroom How To není možné si vyzkoušet ve všech obchodech řetězce, Lowe's chce nejdřív zaznamenat zpětnou vazbu zákazníků, než návody ve virtuální realitě rozšíří do více poboček. Z Framinghamu se do několika týdnů Holoroom How To rozšíří do Burlingtonu v Kanadě a Beloeilu. Lowe's věří, že takto svým zákazníkům ušetří spoustu starostí a přinese jim přirozenější způsob, jak se učit.

Virtuální realita tedy rozhodně není dobrá jen pro hraní her, kromě VR návodů se může hodit i v medicíně. Už dříve jsme se zmínili i o tom, že virtuální realita se dá používat i v nemocnicích pro uklidnění dětských pacientů, které čeká magnetická rezonance.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek