Hong Kong zabavil 300 těžebních karet Nvidia CMP 30HX

Hong Kong zabavil 300 těžebních karet Nvidia CMP 30HX
, , aktualita
Do Hong Kongu mířila zásilka 300 těžebních karet Nvidia CMP 30HX. Měly sloužit v těžební farmě, místo toho byly zabaveny místními autoritami. Těm se totiž energeticky náročná těžba kryptoměn moc nelíbí.
K oblíbeným
reklama
Hong Kong a Čína jsou poslední dobou proti energeticky náročné těžbě kryptoměn i jejich používání (např. kvůli obavám z praní špinavých peněz přes kryptoměny). Těžba kryptoměn je populární zejména v oblastech, jako je Vnitřní Mongolsko, kde je přístup k velmi levné elektřině. I to může být důvodem, proč přes hranice neprošla velká zásilka těžebních karet NVidia CMP 30HX. Ty jsou založeny na grafickém čipu použitém u karet GeForce GTX 1660 Super.
 
Nvidia CMP
 
Hongkongské celní úřady totiž zabavily velkou zásilku 300 těchto karet, které mířily do těžební farmy. Jedna karta má výkon 26 MH/s, takže celá tato sada by zvládla dosáhnout zhruba 7800 MH/s. Bez započtení ceny elektřiny by taková farma vydělala asi 750 USD denně (což je při dnešní situaci překvapivě zhruba cena této karty, vysoké ceny se tedy zdaleka netýkají jen klasických grafických karet). Tyto těžební modely jsou přitom také docela těžko k sehnání podobně jako grafické karty. Prvotní nabídka karet byla údajně rychle rozebrána a staly se rychle nedostupnými.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek