www.svethardware.cz
>
>
>
>

Honor Router 3 s Wi-Fi 6 míří do Evropy. Jaká je cena?

Honor Router 3 s Wi-Fi 6 míří do Evropy. Jaká je cena?
, , aktualita
Do evropských obchodů míří nejnovější router od značky Honor, který podporuje připojení rychlostí až 3 Gbps a technologii s označením „Wi-Fi 6 Plus“. Poměrně atraktivní komponenty navíc byly zabaleny do slušivého designu.
K oblíbeným
reklama
Huawei patří k tradičním výrobcům síťových prvků, takže o jeho routerech či modemech slyšel snad každý. Nyní ovšem k evropským zákazníkům zamíří první model od značky Honor, kterou si většina z nás spojuje s cenově dostupnými smartphony pro mladé. Své portfolio ovšem postupně rozšiřuje o další chytré produkty včetně wearables, notebooků, televizorů nebo dokonce ventilátoru a rychlovarné konvice. Honor Router 3 byl představen již v únoru, ale nyní se dostal uvedení pro evropské zákazníky. Zařízení je připraveno na standard Wi-Fi 6, dříve známý jako 802.11ax. Ve srovnání se staršími routery Wi-Fi 5 (také 802.11 ac) slibuje výrobce až trojnásobnou rychlost připojení, čtyřnásobnou kapacitu a o třetinu nižší latenci.
 
 
Pokud se podíváme na konkrétní čísla, dozvíme se o přenosové rychlosti 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 2,4 Gb/s v pásmu 5 GHz. V součtu se tedy teoreticky dostaneme až na 3 Gb/s, což musí stačit snad každému. Vůbec nejvíce ovšem při pohledu do parametrů zaujme zmínka „Wi-Fi 6 Plus“ nebo „Wi-Fi 6+“. Nejedná se o žádnou vylepšenou verzi standardu, kterou by schválila Wi-Fi Alliance, ale proprietární technologie určená pro zařízení Huawei a Honor. Právě díky ní by měl router dosahovat uvedených rychlostí a také širšího pokrytí signálem díky lepšímu průchodu přes stěny, i když mnoho podrobností čínský výrobce nezveřejnil. Zdá se však, že pro využití všech výhod této technologie je potřeba, aby i koncové zařízení – v tomto případě asi smartphone některé z výše uvedených značek – byl kompatibilní s Wi-Fi 6 Plus. To umožní čipset Kirin W650 představený rovněž začátkem roku.
 
 
Co se týče nového routeru od Honoru, ten používá dvoujádrový procesor GigaHome (Hi5651L) s frekvencí 1,2 GHz, 128MB operační paměť a flash paměť o stejné velikosti. Zařízení využívá šířku pásma 160 MHz a podporuje několik technologií, které by měly zajistit stabilnější, rychlejší a bezpečnější připojení k internetu v domácnosti. Za zmínku stojí podpora protokolu WPA3, 2x2 MU-MIMO nebo modulace OFDMA, která efektivnějším rozdělením pásma snižuje latenci a umožňuje simultánní připojení více koncových zařízen najednou  – v tomto případě se jedná o čtyři zařízení v pásmu 2,4 GHz a šestnáct v pásmu 5 GHz. Přidat můžeme také funkci Target Wake Time (FWT), která sníží spotřebu koncových zařízení v režimu spánku až o 30 % díky efektivnější komunikaci.
 
Honor Router 3 lze také snadno připojit do systému Mesh pro lepší pokrytí domácnosti. Router získal tenký a minimalistický design se čtyřmi externími anténami. Na zadní straně se ukrývají tři gigabitové porty LAN a jeden WAN. K ovládání lze používat mobilní aplikaci AI Life. Novinka se prodává na vybraných evropských trzích včetně německého, britského nebo italského. Cena byla stanovena na 80 eur, což je výrazně více, než kolik router stojí v Číně. Na druhou stranu ovšem lze k nákupu získat dárky, třeba v Německu přidá Honor navíc chytrý náramek a bezdrátová sluchátka – v součtu mají vyšší hodnotu než samotný router. Dostupnost ani cena na českém trhu zatím nebyla upřesněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů