www.svethardware.cz
>
>
>

HP DreamColor Z31x Studio a Z24x G2 s kvalitními barvami

HP DreamColor Z31x Studio a Z24x G2 s kvalitními barvami
, , aktualita
HP přichází s dalšími dvěma LCD monitory, které mají za úkol doplnit řadu DreamColor, kde již figurují tři modely. Novinky jsou určeny profesionálům z řad fotografů, filmařů a podobně, takže chtějí nabídnout především kvalitní a přesné barvy.
K oblíbeným
reklama
Jde ale o cenově velice rozdílné produkty, které do řady DreamColor přinesou nové cenové extrémy, neboť HP DreamColor Z31x Studio přijde na 3999 dolarů, zatímco HP DreamColor Z24x G2 bude mezi profi monitory představovat low-end za 559 dolarů.

HP DreamColor Z31x Studio nabízí 31palcový panel typu IPS s 10bitovými barvami, který tak dokáže zobrazit 1 miliardu odstínů. HP se chlubí, že tento model má velice vysoký kontrast a umí ukázat bohaté detaily ve stínech. Zabudován je do něj kolorimetr, který dokáže automaticky kalibrovat displej, a to buď na vyžádání, nebo dle nastaveného plánu. Co se týče barev, Z31x Studio dokáže z 99 procent pokrýt barevný prostor DCI-P3, což z něj v tomto ohledu činí nejlepší model značky HP.

Uživatelům tento monitor poskytna také KVM switch (keyboard / video / mouse), k němuž tak můžeme připojit periferie a ty využít se dvěma najednou připojenými počítači, mezi nimiž se tak můžeme snadno a rychle přepínat. HP totiž poukazuje na to, že mnoho profesionálů z řad tvůrců obsahu používá dva počítače, a to jeden s Linuxem pro tvorbu animací a kompozic a pak další s Windows a Adobe Photoshop či jinými aplikacemi.

Dříve byl tento monitor také označován jako "true Cinema 4K display", což by mělo znamenat, že má rozlišení DCI 4K s 4096 × 2160 pixely, ale zatím nejsou známy žádné specifikace, které by to podpořily. Uvidíme tak až někdy později v tomto roce, kdy má být HP DreamColor Z31x Studio k dispozici za uvedených 3999 dolarů.

HP Z24x G2 DreamColor Display už bude tedy mnohem levnější s cenou 559 USD a půjde o 24" monitor schopný zobrazit miliardu barev s 99% pokrytím proostoru Adobe RGB. HP uvádí, že tento model bude kompatibilní s kolorimetry X-Rite i1 Display Pro a Klein Instruments K10-A a k dispozici bude příslušný software pro Windows a Mac OS X. Více se o něm zatím nedozvíme, a tak počkejme na začátek července, kdy přijde na trh.

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek