www.svethardware.cz
>
>
>

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise
, , aktualita
Většinou se dozvídáme o slučování firem či akvizicích, ovšem v případě společnosti HP je tomu nyní právě naopak. Tato firma se nyní rozdělila na dvě samostatné, a to HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise (HPE).
K oblíbeným
reklama
Nejde o žádný překvapivý krok. Rozdělení bylo plánováno a připravováno už od minulého roku a včera se tat firma založená již v roce 1939 oficiálně rozdělila. Změnu tak pocítí stovky tisíc zaměstnanců, z nichž někteří (cca 50.000) přejdou pod HP Inc. a ostatní budou pracovat v Hewlett Packard Enterprise. Cílem bylo vytvořit nové společnosti, které by byly pružnější a lépe reagovaly na potřeby trhu.
- dřevěná garáž zakladatelů HP -


HP Inc. se zaměří především na oblast osobních počítačů a tiskáren, zatímco Hewlett Packard Enterprise na "komerční počítačové systémy, software a technologické služby". První společnost povede Dion Weisler, dosavadní CEO HP a druhou pak Meg Whitmanová.

Co se týče rozdělení jmění společnosti HP, jde přibližně o 50:50, tedy o rovné díly. Od obou nových firem se také očekávají přibližně stejné tržby, a to cca 50 miliard pro příští rok. Ony samy mluví o "nové éře inovací", což v případě HP Inc. znamená i větší zaměření na oblast 3D tisku. Tato firma se ale bude potýkat především se složitým trhem s PC, který měl v posledních letech sestupnou tendenci.

HPE chce zase nabídnout "nejnovější a nejlepší technologická řešení pro tradiční IT i pomoc při budování zabezpečených, cloudových a mobilních systémů budoucnosti na míru potřebám zákazníků".

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů