www.svethardware.cz
>
>
>

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise
, , aktualita
Většinou se dozvídáme o slučování firem či akvizicích, ovšem v případě společnosti HP je tomu nyní právě naopak. Tato firma se nyní rozdělila na dvě samostatné, a to HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise (HPE).
K oblíbeným
reklama
Nejde o žádný překvapivý krok. Rozdělení bylo plánováno a připravováno už od minulého roku a včera se tat firma založená již v roce 1939 oficiálně rozdělila. Změnu tak pocítí stovky tisíc zaměstnanců, z nichž někteří (cca 50.000) přejdou pod HP Inc. a ostatní budou pracovat v Hewlett Packard Enterprise. Cílem bylo vytvořit nové společnosti, které by byly pružnější a lépe reagovaly na potřeby trhu.
- dřevěná garáž zakladatelů HP -


HP Inc. se zaměří především na oblast osobních počítačů a tiskáren, zatímco Hewlett Packard Enterprise na "komerční počítačové systémy, software a technologické služby". První společnost povede Dion Weisler, dosavadní CEO HP a druhou pak Meg Whitmanová.

Co se týče rozdělení jmění společnosti HP, jde přibližně o 50:50, tedy o rovné díly. Od obou nových firem se také očekávají přibližně stejné tržby, a to cca 50 miliard pro příští rok. Ony samy mluví o "nové éře inovací", což v případě HP Inc. znamená i větší zaměření na oblast 3D tisku. Tato firma se ale bude potýkat především se složitým trhem s PC, který měl v posledních letech sestupnou tendenci.

HPE chce zase nabídnout "nejnovější a nejlepší technologická řešení pro tradiční IT i pomoc při budování zabezpečených, cloudových a mobilních systémů budoucnosti na míru potřebám zákazníků".

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek