www.svethardware.cz
>
>
>

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise
, , aktualita
Většinou se dozvídáme o slučování firem či akvizicích, ovšem v případě společnosti HP je tomu nyní právě naopak. Tato firma se nyní rozdělila na dvě samostatné, a to HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise (HPE).
K oblíbeným
reklama
Nejde o žádný překvapivý krok. Rozdělení bylo plánováno a připravováno už od minulého roku a včera se tat firma založená již v roce 1939 oficiálně rozdělila. Změnu tak pocítí stovky tisíc zaměstnanců, z nichž někteří (cca 50.000) přejdou pod HP Inc. a ostatní budou pracovat v Hewlett Packard Enterprise. Cílem bylo vytvořit nové společnosti, které by byly pružnější a lépe reagovaly na potřeby trhu.
- dřevěná garáž zakladatelů HP -


HP Inc. se zaměří především na oblast osobních počítačů a tiskáren, zatímco Hewlett Packard Enterprise na "komerční počítačové systémy, software a technologické služby". První společnost povede Dion Weisler, dosavadní CEO HP a druhou pak Meg Whitmanová.

Co se týče rozdělení jmění společnosti HP, jde přibližně o 50:50, tedy o rovné díly. Od obou nových firem se také očekávají přibližně stejné tržby, a to cca 50 miliard pro příští rok. Ony samy mluví o "nové éře inovací", což v případě HP Inc. znamená i větší zaměření na oblast 3D tisku. Tato firma se ale bude potýkat především se složitým trhem s PC, který měl v posledních letech sestupnou tendenci.

HPE chce zase nabídnout "nejnovější a nejlepší technologická řešení pro tradiční IT i pomoc při budování zabezpečených, cloudových a mobilních systémů budoucnosti na míru potřebám zákazníků".

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář