www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP ukázal svůj nový Chromebox s Core i7

HP ukázal svůj nový Chromebox s Core i7
, , aktualita
Především díky Intelu, který si pro počítače se systémem Google Chrome připravil nové procesory, tu máme rovněž novou vlnu příslušných počítačů. Nicméně Hewlett Packard se svým novým Chromebox využívá ještě ty starší.
K oblíbeným
reklama
Náš český trh stále čeká na to, až se na něm rozšíří počítače s operačním systémem Chrome a říká se, že k tomu dojde ještě v tomto roce. Možná pak bude k dostání i nový model Chromebox od společnosti HP, jehož vývoj byl ohlášen již v únoru.

Tehdy se ale ještě nevědělo nic o jejich hardwarové výbavě. Nyní jsme se již dozvěděli, že v malé krabičce s rozměry 126 x 124 x 39 mm, která se svými rozměry přibližuje počítačům Intel NUC, najdeme buď 1,4GHz Celeron 2955U nebo 2,1GHz Core i7-4600U a dále pak 2, 4 nebo až 8 GB paměti DDR3L, 16GB SSD ve formátu M.2, intergrovanou grafickou kartu, Gb Ethernet, 802.11b/g/n Wi-Fi na jednom modulu s Bluetooth 4.0.

Dále tu máme čtečku karet 3 v 1, porty USB 3.0, audio Realtek ALC283, rozhraní HDMI i DisplayPort. V zahraničních obchodech se objevily již první kusy, a to model s Celeronem a 4 GB paměti za 200 USD a další model s Core i7 a 8 GB paměti za 660 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů