Hráč Dota 2 použil programovatelnou myš a vyřadil svůj tým z turnaje o 15 mil. USD

Hráč Dota 2 použil programovatelnou myš a vyřadil svůj tým z turnaje o 15 mil. USD
, , aktualita
V turnajích multiplayerově nejoblíbenějších počítačových her se už točí velké peníze, takže už ani nejde o žádnou legraci. To poznal i jeden z hráčů, který použil zakázaný hardwarový "doping" v podobě programovatelné myši.
K oblíbeným
reklama
Organizátoři The International 2018 vyřadili celý tým Thunder Predator původem z Peru, který se měl na tomto turnaji představit vůbec poprvé. Předvést se ani moc nestihl, neboť jeden z členů použil periferii, a sice programovatelnou počítačovou myš, zakázaným způsobem. Tým tak ztratil možnost hrát o výhru z celkového balíčku 15 milionů dolarů. 
 
 
S množstvím peněz, které se dají profesionálním hraním počítačových her jako DOTA 2, Overwatch a League of Legends získat, celkem logicky rostou i snahy některých účastníků zařídit si výhodu za každou cenu. Můžeme to tak označit za hardwarový doping a obdobu toho, když si závodník do svého kola ukryje motorek, což se zase označuje za mechanický doping. Nicméně hráči nezřídka používají i klasický doping a v jejich případě substance zlepšující pozornost, což je třeba psychostimulant Adderall. 
 
Člen týmu Thunder Predator použil konkrétně myš naprogramovanou pomocí utility Razer Synapse 3, aby si zařídil výhodu. 
 
 
DOTA 2 je hra, kde je klíčová i schopnost rychle ovládat své postavy. Hráč AtuuN z týmu Thunder Predator si ve třetím rozhodujícím kole s brazilským týmem SG vybral jako hrdinu goblina Meepo, jehož hlavní schopností je klonovat se a výsledné klony může hráč teleportovat po mapě. AtuuN přitom dokázal tyto klony ovládat s pozoruhodnou rychlostí, čehož si lidé sledující zápas všimli a usoudili, že hráč musel použít tlačítka naprogramovaná makry. 
 
Pak už se stačilo podívat do logu zápasu, aby bylo odhaleno, že všichni kloni byli teleportováni ve stejný čas, což hráče v podstatě usvědčilo, protože jinak než podvodem by toho nemohl dosáhnout. Manuálně totiž musí označit každého klona, zvolit schopnost poof a pak určit místo, kam se má přesunout. Celý tým tak byl diskvalifikován, protože v pravidlech stojí, že se nesmí používat "externí skripty či makra vytvořená k získání výhody nad ostatními hráči". Tým Thunder Predator se ohradil, že žádná "softwarová makra" nepoužil. To skutečně ne, protože makra se mohou naprogramovat do hardwarové paměti myši, ale efekt je jeden a ten samý. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek