www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Hry pro Windows UWP dostaly možnost běžet offline

Hry pro Windows UWP dostaly možnost běžet offline
, , aktualita
Microsoft už na jaře sliboval, že svou Universal Windows Platform (UWP) vylepší tak, aby s ní byli spokojeni i hráči. Hra Gears of War 4 ukázala, že Microsoft s UWP skutečně pohnul a nyní se vytrácí nutnost být při hraní online.
K oblíbeným
reklama
Titul Gears of War 4 nám předvedl, že hry mohou pod UWP pracovat skutečně rychle a napříč grafickými platformami bez problémů. Ty tam jsou potíže s dosahováním vysokých snímkovacích frekvencí, přičemž ve Full HD se mohou majitelé karty úrovně GeForce GTX 970 těšit z nějaké stovky FPS. Nicméně UWP má ještě daleko k dokonalosti, jak ukázalo i to, že donedávna platila nutnost být online, abychom hru vůbec spustili.

Larry "Major Nelson" Hryb z divize Xbox nyní oznámil, že platforma UWP byla aktualizována tak, aby bylo možné hrát hry pod ní bez aktivního internetového připojení, ale to automaticky neznamená, že to půjde najednou a u všech. Na stránkách Xbox Support se píše konkrétně to, že "většina her s kampaní pro jednoho hráče bude hratelná offline". Ovšem hraní v režimech kooperace či prostě v multiplayeru bude vyžadovat internetové připojení, což se zdá logické. Může to znamenat ale i to, že pokud hra má singleplayer i multiplayer, tak bude vyžadovat aktivní připojení k Internetu i tehdy, když budete chtít hrát sami, to nebylo dostatečně vysvětleno. Nicméně Gears of War 4 mají internetový multiplayer, a přitom kampaň i hraní po LAN funguje bez připojení k Internetu, takže to snad Microsoft pojal rozumně.

Hry z Windows 10 Store běžící v režimu offline budou omezeny na jedno jediné offline zařízení, na němž si je budeme moci zahrát, přičemž toto zařízení budeme moci změnit pouze třikrát do roka, takže Microsoft to tak zcela neuvolnil. Stále tu tak nemáme takovou svobodu jako při hraní her offline ze Steamu nebo jiných distribučních platforem.

Je to tedy lepší než úplný zákaz offline hraní, ale k ideálnímu stavu z hlediska hráče to má daleko a nevypadá to, že by si tímto krokem Microsoft měl přitáhnout pozornost uživatelů, kteří byli dosud se Steamem a jinými službami spokojenější.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek