Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci

Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci
, , aktualita
Ubisoft aktuálně plní stránky médií nejen díky svým nově představeným hrám sérií Assassin's Creed, Watchdogs či Far Cry, ale i kvůli tomu, že kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování z firmy odchází vysocí pracovníci a to bude mít svůj vliv i na tvorbu firmy.
K oblíbeným
reklama
CCO (Chief Creative Officer) Serge Hascoet, CEO Ubisoft Canada Yannis Mallat a vedoucí HR oddělení Cecile Cornet opouští řady Ubisoftu poté, co se objevilo několik obvinění ze sexuálního obtěžování a nevhodného chování na pracovišti. Tato obvinění byla vznesena konkrétně proti Hascoetovi a Mallatovi, přičemž Cecile Cornet v souvislosti s tím sama opustila svou funkci šéfky oddělení lidských zdrojů. 
 
Serge Hascoet, Yannis Mallat a Cecile Cornet 
 
Serge Hascoet přitom doposud vedl tým kreativních pracovníků, kteří mají pod palcem všechny důležité herní franšízy včetně The Division, Rainbow Six, Watch Dogs, Far Cry a Assassin's Creed. Ubisoft přitom už v lednu slíbil, že do složení tohoto týmu zasáhne ve snaze tvořit celkově lepší hry, které nám utkvějí v paměti. Zemětřesení nakonec přišlo, ale s poněkud jiného směru, než se očekávalo. 
 
Zdaleka ale nejde jen o Hascoeta a Mallata. Už dříve byl při nevěře přichycen Ashraf Ismail, kreativní ředitel série Assassin's Creed, který pro své zálety zneužíval svého postavení ve firmě. Andrien Gbinigie (Brand Manager Ubisoftu) si dokonce vyslechl obvinění ze znásilnění a další obvinění byla podána proti Maximu Belandovi a Tommymu Francoisovi, kteří pracovali ve stejném týmu jako Mallat. Ubisoft je poté zbavil jejich funkcí. 
 
Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, to celé navíc označil jen jako začátek snah napravit kulturu v celé firmě a slíbil, že se zasadí o to, aby bylo vytvořeno bezpečné prostředí pro všechny zaměstnance, v čemž vedení firmy dříve selhalo. 
 
Jaký to bude mít dopad na hry firmy Ubisoft, to je otázka, ale jisté je, že o nich už nebudou rozhodovat ti samí lidé, co doposud. Jde především o tým Hascoeta, který získá nové vedení, stejně jako kanadská studia firmy (Ubisoft Montreal, Quebec a Toronto), v nichž vznikají hry právě těch nejznámějších sérií.
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Xe-HPG s ray tracingem přijdou v příštím roce Intel Xe-HPG s ray tracingem přijdou v příštím roce
Intel už konečně zveřejnil nové informace o svých chystaných grafikách Xe v podobě samostatných karet. Očekávat můžeme i Xe-HPG, které přijdou v příštím roce a nabídnou hardwarový ray tracing. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře