www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC přichází s PC VR headsetem Vive Pro 2: 5K a 120 Hz

HTC přichází s PC VR headsetem Vive Pro 2: 5K a 120 Hz
, , aktualita
VR headset HTC Vive Pro 2 je určen především pro hráče využívající PC, kteří se mohou těšit na vyšší rozlišení i obnovovací frekvenci, ostatně v tomto ohledu je v případě headsetů stále co zlepšovat, abychom mohli získat kvalitní zážitek. 
K oblíbeným
reklama
První generace herních VR headsetů svou výbavou dnes už neobstojí. Hráči samozřejmě žádají vyšší rozlišení displeje a obnovovací frekvence, což není vhodné jen kvůli lepšímu zážitku, ale také zachování zdraví a dobré pohody. Výbava Vive Pro 2 by přitom měla být v tomto ohledu už velice slušná, neboť čítá displej s horizontálním rozlišením 5K (čili 2,5K na oko) a s obnovovací frekvencí 120 Hz, přičemž optika zajistí úhel pohledu 120°. K takové výbavě ale budeme pochopitelně potřebovat i příslušně výkonné PC, a to ideálně hi-end, pokud cílíme na graficky náročnější hry. 
 
 
Od výrobce se dozvíme, že rozlišení displeje je konkrétně 4896 x 2448 pixelů, čili 2448 x 2448 na oko, což je o cca 30 procent více pixelů v porovnání s Ultra HD a k tomu ještě bude třeba hry rozhýbat s co možná nejvyšší snímkovací frekvencí. Zmíněných 120 Hz přitom platí pro kabelové propojení a pokud využijeme VIVE Wireless Adapter, bude to maximálně 90 Hz. To ale právě kvůli náročnosti dané vysokým rozlišením může v mnoha případech zcela stačit. Headset také podporuje na DP1.2 technologii Display Stream Compression, na čemž HTC spolupracovalo s AMD a NVIDIÍ. 
 
 
Dále se firma zaměřila na ergonomii, takže headset by měl být hmotnostně dobře vyvážený a nabídne také precizní nastavení optiky s ohledem na vzdálenost mezi našima očima. Vrchní popruh je samozřejmě nastavitelný a pak budeme mít možnost si velikost ještě rychle upravit pomocí otočného mechanismu podobně jako na cyklistických helmách.
 
Součástí headsetu jsou také Hi-Res Audio Certified sluchátka s virtuálním 3D zvukem, namísto nichž ale můžeme použít i vlastní. Pro sledování pohybu lze použít výbavu Vive jakékoliv generace. Mezi kompatibilní doplňky patří Base Station 1.0, Base Station 2.0, Vive Facial Tracker, Vive Wireless Adapter a také herní ovladače Vive nebo i Valve Index.
 
HTC tak dá k dispozici jak samotný headset za cenu 739 eur, vedle čehož tu máme také plnou sadu čítající také Base Station 2.0 a ovladače Vive za 1399 eur. Dostupnost je naplánována na srpen.  
 
Zdroj: Hexus 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia kupuje DeepMap, projekt HD map pro autonomní auta Nvidia kupuje DeepMap, projekt HD map pro autonomní auta
Hardware od Nvidie najdeme v nejednom systému pro autonomní auta. Aby byly schopnosti ještě lepší, chce společnost převzít firmu DeepMap. Cílem mají být lepší mapové podklady pro autonomní řízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu
Ještě před pár týdny bychom řekli, že kryptoměny nemají žádné využití v běžném platebním styku. Události posledních dní ale říkají, že by přeci jen mohly mít i funkci měny. Nyní tu máme nejdražší prodanou nemovitost za kryptoměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty
Společnost Avast varuje před podvodnými inzeráty na českých inzertních serverech. Ty zneužívají situace kolem grafických karet a opět se objevuje zvýšené množství podezřelých nabídek nabízející GeForce a Radeony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas
V květnu minulého roku bylo dokončeno ražení druhého tunelu v Las Vegas, které měly zajistit dopravu návštěvníků zdejšího konferenčního centra. Tak se nyní stalo a tunely jsou konečně v provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin
V posledních dnech se čím dál častěji zmiňuje příchod nového operačního systému Microsoft Windows 11. Indícií je stále více a vedle tiskovky v 11 hodin tu máme i nové video. To je dlouhé 11 minut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů