www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC Vive bude k předobjednání od konce února

HTC Vive bude k předobjednání od konce února
, , aktualita
Společnost HTC ve spolupráci s Valve připravila nový vývojářský kit svého headsetu, který se jmenuje Vive Pre. Dříve se s ním vůbec nepočítalo, ovšem vzhledem k pozdržení nástupu headsetu na trh nakonec byl připraven.
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Pre by tedy měl mít k finální verzi určené pro trh velice blízko, čemuž napovídá i fakt, že 29. února odstartuje její předprodej. Oproti předchozím vývojářským verzím má být nový headset menší, komfortnější a celkově s lepší ergonomií. Jako hotové už vypadají také nové VR ovladače, jejichž polohu bude systém také sledovat, takže my budeme moci do hry či jiné VR aplikace přenést i pohyby svých rukou a ovládat jimi virtuální nástroje.

Daily Telegraph přinesl rozhovor s šéfem firmy HTC. Cher Wang byl ale dotazován především ohledně celkové finanční situace firmy HTC a všichni dobře víme, že ta aktuálně není nejlepší. Může za to především celkově klesající obliba jejích chytrých telefonů, čili HTC už není tak populární, jako kdysi bývalo. O to více Wang doufá v úspěch svého headsetu a tvrdí, že by mohl změnit současný systém vzdělávání, nakupování a dokonce i citelně zasáhnout do vědních oborů včetně medicíny. Samozřejmě si ale uvědomuje, že zatím to jsou právě chytré telefony, na nichž jeho firma stojí a padá. Zároveň však říká, že je důležité vytvořit spojení mezi nimi a různými nositelnými zařízeními a právě virtuální realitou, aby příslušné produkty mohly mezi sebou komunikovat. V tom právě vidí příležitost, která by umožnila firmě HTC odlišit se od velice silné konkurence, která dnes existuje mezi výrobci mobilních zařízení.

Je tu ale jeden velký problém, který trápí především potenciální investory. Nikdo zatím nedokáže odhadnout, jaký potenciál se skrývá v celém VR trhu. To ukáže pouze čas a především nejbližší měsíce po představení prvních headsetů. Všeobecné nadšení z nich už zchladilo představení headsetu Oculus Rift, který nebude stát 300 či 350 USD, ale 600 USD (nebo 500 GBP), až přijde na trh 28. března. A to se přitom Palmer Luckey z firmy Oculus VR dušuje, že jde ještě spíše o dotovanou cenu než o částku, na níž by jeho firma vydělávala.

Cher Wang zatím ale zmínil pouze datum, kdy odstartuje předprodej a je pravděpodobné, že se cenu headsetu dozvíme právě až na konci února. Mezitím může firma HTC ještě sledovat situaci, než vypustí do světa konečnou sumu. Má přitom jednu velkou nevýhodu. Zatímco za Oculus Rift stojí velký a bohatý Facebook, HTC je na to samo a vzhledem ke své aktuální situaci si asi nemůže dovolit na prodeji Vive nevydělávat.

Zdroj: Daily Telegraph
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře