www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC Vive Focus Plus přijde v dubnu za 799 USD, co nabídne?

HTC Vive Focus Plus přijde v dubnu za 799 USD, co nabídne?
, , aktualita
Ne jako konkurence pro nový Oculus Rift S přijde na trh headset firmy HTC, a to další verze v řadě Vive. Jde o model HTC Vive Focus Plus, který bude s cenou 799 USD vypuštěn na trh už v dubnu. Co nabídne? 
K oblíbeným
reklama
Oculus Rift S je v něčem lepší a něčem zase horší než jeho vlastní předchůdce a my bychom si mohli myslet, že HTC nyní ve vhodnou dobu přichází s jeho konkurencí, která by mohla zaujmout lepšími specifikacemi. Jenomže Vive Focus Plus představený na Vive Ecosystem Conference (VEC2019) v Šenčenu přijde na trh jako soběstačný VR headset a ne jako model, který bude potřebovat být napojen na počítač. Jde tak spíše o konkurenci pro Oculus Quest a podobné headsety.
 
 
HTC Vive Focus Plus má nabídnout řadu vylepšení počínaje ostřejší optikou s fresnelovými čočkami a redukovaným roletovým efektem, čili viditelnými předěly mezi jednotlivými pixely. Dále namísto jednoho ovladače nabídne hned dva s 6DoF a v neposlední řadě také nové provedení, které má být lépe vyvážené, a tedy pohodlnější při delším nošení.  
 
 
Vive Focus Plus sice má svůj vlastní hardware, ale může využít jako zdroj signálu i PC nebo herní konzoli, takže jde o takové VR zařízení vše v jednom. Nicméně HTC o něm mluví spíše jako o zařízení pro vývojáře a firmy než o čistě herním headsetu či produktu pro běžné uživatele, čemuž bude odpovídat i cena 799 USD, zatímco původní Vive Focus přišel na trh za 599 USD. 
 
V nabídce na Viveport bude už přes 250 titulů, které bude moci tento headset ihned využít a na VEC2019 byly ukázány také nové aplikace určené pro využití dvou nových ovladačů, jako je třeba hra Paintball VR. 
 
 
HTC Vive Focus Plus bude vybaven displejem AMOLED s rozlišením 3K, což je 2880 x 1600, a tedy s celkem slušným rozlišením 1440 x 1600 na oko při pozorovacím úhlu 110°. Obnvovací frekvence displeje je 75 Hz. Výkon poskytne procesor Qualcomm Snapdragon 835 se 4 GB RAM, 32 GB základní paměti rozšiřitelné až o 2 TB pomocí microSD. 
 
Sledování pohybu si tento headset zajistí sám pomocí vlastních senzorů a práci zcela bez použití kabelů umožní 4000mAh baterie pro až 3 hodiny výdrže. Spojení pak zajistí Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, jsou tu také vestavěné reproduktory, rozhraní USB C a nabíjení pomocí QC3.0.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Včera, aktualita, Jan Vítek