www.svethardware.cz
>
>
>

Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng

Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng
, , aktualita
Společnost Huawei si připravuje i vlastní procesory, mezi nimiž je i řada Kunpeng 920 založená na architektuře ARM. Ty ze serverů nově zamíří i do desktopy, kde budou začínat na 24 jádrech. Později budou k dispozici i s větším množstvím.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že společnost Huawei používá i své procesory Kunpeng 920. Ty jsou založeny na architektuře ARMv 8.2 a ačkoli prozatím nachází své místo především v serverech, zamíří také do desktopů. Tam se před pár týdny hovořilo o 8jádrovém čipu Kunpeng 920 2249K, nyní se objevil model Kunpeng 920 3211K v desktopu Huawei Pangu. Nejde však o spotřebitelský desktop, ale o počítač určený pro vládní organizace a podnikové nasazení. Toto CPU má v dané třídě nezvykle vysoký počet 24 jader, která běží na frekvenci 2,6 GHz. Desktop se má později vyrábět v mnoha konfiguracích s těmito procesory od 24 až do 64 jader a frekvencemi od 2,4 do 3,0 GHz.
 
Huawei Kunpeng 920
 
Otázkou ale je, kdo je bude v budoucnu vyrábět, protože kvůli válce USA a Číny už TSMC nehodlá tyto 7nm procesory vyrábět a podobný osud má postihnout i mobilní CPU Kirin. Je tak možné, že procesory skončí dříve, než vůbec pořádně začnou. Tyto procesory mají 64 kB datové a 64 kB instrukční L1 cache, L2 cache má kapacitu 512 kB na jádro a L3 cache je sdílená s velikostí 1 MB za každé jádro (48jádrová verze má společných 48 MB). Podporovány jsou DDR4-3200 paměti až v 8kanálovém zapojení. V případě 48jádrového modelu s frekvencí 2,6 GHz se hovoří o 150W TDP.
 
Huawei Pangu
 
Nyní je prozatím ohlášena jen jedna verze desktopu s výše zmíněným modelem 3211K. Ten je napevno připájen k základní desce, najdeme tu 8 GB SO-DIMM RAM, 512GB SSD od Samsungu a mobilní grafický čip AMD Radeon 520. Díky svému zaměření tu najdeme také vlastní operační systém UOS (Unified Operating System), který je přímou součástí počítače. Nelze tedy ani nahrát jiný OS. Desktop má dále 3 USB-A porty, jeden USB-C a 3,5mm jack vepředu, je tu i pozice pro optickou mechaniku. Vzadu jsou další 4 USB-A, RJ-45 (Ethernet), tři 3,5mm jacky a grafický výstup pomocí archaického D-Sub. Ten by měl stačit na dodávaný 23,8" monitor s Full HD rozlišením a 70% pokrytím gamutu NTSC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala