www.svethardware.cz
>
>
>

Huawei prodal značku Honor, donutily jej k tomu restrikce ze strany USA

Huawei prodal značku Honor, donutily jej k tomu restrikce ze strany USA
, , aktualita
Firma Huawei, která se již dříve ocitla v hledáčku americké vlády, byla nyní dohnána až k prodeji své známé značky Honor, pod níž prodává především mobilní telefony. V opačném případ by se totiž dalo čekat, že Honor půjde ke dnu. 
K oblíbeným
reklama
Firma Huawei byla už dříve odstřihnuta od výrobních kapacit firmy TSMC, k níž se později přidaly i firmy Samsung a SK Hynix, což samo o sobě bohatě postačí k tomu, aby byl Huawei sražen ze své pozice významného dodavatele telekomunikačních řešení. Bez TSMC a Samsungu nemá možnost vyrábět čipy pomocí pokročilých technologií a bez Samsungu, SK Hynix (a samozřejmě i amerického Micronu) s ním nemluví ani žádný světově významný výrobce pamětí DRAM.
 
Huawei přitom nyní ještě může nabízet nové telefony s moderními 5nm čipy Kirin 9000, ovšem TSMC jich stačilo před začátkem embarga vyrobit jen omezené množství a až dojdou, tak Huawei bude mít možnost využít přinejlepším jen 7nm kapacity čínské firmy SMIC, která už je sama na černé listině USA a je otázka, jak to s její výrobou vůbec bude. 
 
Honor 20 jako slabší verze Huawei P30
 
Dle serveru Extremetech se přitom neočekává, že by Bidenova administrativa změnila přístup k firmě Huawei či jiným z černé listiny, kterou vytvořila administrativa prezidenta Donalda Trumpa, a tak se tato firma odhodlala k razantnímu kroku a prodala svůj Honor. 
 
Honor byl založen v roce 2013 a už dva roky poté se rozšířil do více než 70 zemí světa. Huawei vsadil na razantní expanzi do té doby neznámé značky, která začala nabízet osekané verze telefonů Huawei, což se samozřejmě odrazilo na cenách. Ovšem Honor začal být pochopitelně tažen ke dnu stejně jako mateřský Huawei, takže ani pro telefony této značky nemůže TSMC vyrábět čipy moderními procesy a chybí také podpora Googlu pro Android. 
 
Huawei tak nyní prodal celý Honor společnosti Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., kterou ovšem alespoň částečně vlastní místní vláda v Šen-čenu. Z Honor se tak v podstatě stane jen další výrobce telefonů, který by tak už nemusel přitahovat pozornost Američanů a neměly by pro něj už platit stejné restrikce jako dříve. Podrobnosti o transakci nejsou známy, a tak tu máme pouze fámy o částce cca 15 miliard dolarů. 
 
Co to však ukazuje o Huawei? Je vcelku očividné, že tato firma se už připravuje na nejhorší a ztrácí poslední naději na to, že by se vývoj nabral nějaký jiný směr. Těžko už bude mít možnost pohybovat se mezi předními výrobci telefonů či 5G zařízení, takže nezbyde než se těchto trhů vzdát. Huawei může svou výrobu diverzifikovat, čemuž by napovídalo třeba nedávné představení prvních monitorů a vypadá to, že za rok už to bude zcela jiná firma, než jakou známe dnes. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře