www.svethardware.cz
>
>
>

Huawei se pustí do vlastních monitorů. Máme detaily o první novince

Huawei se pustí do vlastních monitorů. Máme detaily o první novince
, , aktualita
Huawei do své nabídky brzy přidá také počítačové monitory. Na internet unikly již několikrát informace, které hovoří o zakřiveném herním modelu i univerzálnějších monitorech. Jeden z nich by měl mít 23,8palcový panel a „bezrámečkový“ design.
K oblíbeným
reklama
Na trh s monitory se nedávno pustilo Xiaomi i jeho značka Redmi. Brzy se přidá další čínský výrobce, kterého si většina z nás spojí převážně se smartphony. Huawei již prodává notebooky se svým logem a očekává se také představení prvního desktopového PC, které bude ovšem zatím určeno hlavně pro vládní organizace a úřady. První informace o počítačových monitorech Huawei se na internetu objevily již před pár měsíci a opakovaly se několikrát, můžeme tedy skoro s jistotou potvrdit, že čínský výrobce chystá vstup do tohoto segmentu.
 
 
Nová řada by měla nést označení „Smart Display“, které by se mohlo plést s názvem „Smart Screen“ používaným pro chytré televizory od Huawei. Monitory budou nabízeny také pod značkou Honor a rozdíl by měl opravdu spočívat jen v použitém logu. Potvrzeny byly modely AD80HN, AD80HW a AD80XX, které zahrnují jak univerzální monitory pro nejrůznější činnosti, tak jeden zakřivený herní monitor. Trojice modelů by měla pokrývat celou nabídku od low-endů až po high-endy.
 
Z dříve uniklých informací víme, že k dispozici budou dva herní zakřivené monitory s obnovovací frekvencí 240 Hz a podsvícením mini LED, které by mělo být rozděleno na stovky částí pro dosažení vyššího kontrastu. Na výběr bude mezi úhlopříčkou 27 a 32 palců. Nejvíce toho zatím víme o pravděpodobně nejnižším modelu, který nese označení AD80HW.
 
 
Z uniklých obrázků je patrné, že monitor bude mít moderní design s minimálními rámečky po třech stranách – jedinou výjimkou je spodní okraj, kde se bude nacházet logo výrobce. Součástí výbavy je elegantní kovový stojan s válcovou nohou a plochou základnou. Zadní stranu monitoru pokrývá matný tmavý plast a znovu obsahuje logo Huawei.
 
Známé také základní parametry, podle kterých by měl monitor používat 23,8palcový LCD panel s technologií IPS a rozlišením Full HD. Podle uniklých informací také zvládne zobrazit 16,7 milionu barev a pokrýt 72 % barevného prostoru NTSC. Pozorovací úhly budou údajně dosahovat 178 stupňů a monitor měl také získat certifikaci TÜV Rheinland za nízkou hodnotu modrého světla. Obrázek prozradil přítomnost několika konektorů, z nichž jeden je vstup HDMI.
 
Všechny chystané monitory by měly také využívat speciální režim kompatibility smartphony Huawei a Honor. Huawei údajně nebude monitor vyrábět ve svých továrnách, ale využije k tomu služby čínské společnosti BOE. Zakřivené herní modely potom bude patrně dodávat TPV Technology. Oficiální představení monitoru se očekává do konce roku. Zatím není jasné, zda se dostanou i na evropské trhy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala