www.svethardware.cz
>
>
>

Huawei se pustí do vlastních monitorů. Máme detaily o první novince

Huawei se pustí do vlastních monitorů. Máme detaily o první novince
, , aktualita
Huawei do své nabídky brzy přidá také počítačové monitory. Na internet unikly již několikrát informace, které hovoří o zakřiveném herním modelu i univerzálnějších monitorech. Jeden z nich by měl mít 23,8palcový panel a „bezrámečkový“ design.
K oblíbeným
reklama
Na trh s monitory se nedávno pustilo Xiaomi i jeho značka Redmi. Brzy se přidá další čínský výrobce, kterého si většina z nás spojí převážně se smartphony. Huawei již prodává notebooky se svým logem a očekává se také představení prvního desktopového PC, které bude ovšem zatím určeno hlavně pro vládní organizace a úřady. První informace o počítačových monitorech Huawei se na internetu objevily již před pár měsíci a opakovaly se několikrát, můžeme tedy skoro s jistotou potvrdit, že čínský výrobce chystá vstup do tohoto segmentu.
 
 
Nová řada by měla nést označení „Smart Display“, které by se mohlo plést s názvem „Smart Screen“ používaným pro chytré televizory od Huawei. Monitory budou nabízeny také pod značkou Honor a rozdíl by měl opravdu spočívat jen v použitém logu. Potvrzeny byly modely AD80HN, AD80HW a AD80XX, které zahrnují jak univerzální monitory pro nejrůznější činnosti, tak jeden zakřivený herní monitor. Trojice modelů by měla pokrývat celou nabídku od low-endů až po high-endy.
 
Z dříve uniklých informací víme, že k dispozici budou dva herní zakřivené monitory s obnovovací frekvencí 240 Hz a podsvícením mini LED, které by mělo být rozděleno na stovky částí pro dosažení vyššího kontrastu. Na výběr bude mezi úhlopříčkou 27 a 32 palců. Nejvíce toho zatím víme o pravděpodobně nejnižším modelu, který nese označení AD80HW.
 
 
Z uniklých obrázků je patrné, že monitor bude mít moderní design s minimálními rámečky po třech stranách – jedinou výjimkou je spodní okraj, kde se bude nacházet logo výrobce. Součástí výbavy je elegantní kovový stojan s válcovou nohou a plochou základnou. Zadní stranu monitoru pokrývá matný tmavý plast a znovu obsahuje logo Huawei.
 
Známé také základní parametry, podle kterých by měl monitor používat 23,8palcový LCD panel s technologií IPS a rozlišením Full HD. Podle uniklých informací také zvládne zobrazit 16,7 milionu barev a pokrýt 72 % barevného prostoru NTSC. Pozorovací úhly budou údajně dosahovat 178 stupňů a monitor měl také získat certifikaci TÜV Rheinland za nízkou hodnotu modrého světla. Obrázek prozradil přítomnost několika konektorů, z nichž jeden je vstup HDMI.
 
Všechny chystané monitory by měly také využívat speciální režim kompatibility smartphony Huawei a Honor. Huawei údajně nebude monitor vyrábět ve svých továrnách, ale využije k tomu služby čínské společnosti BOE. Zakřivené herní modely potom bude patrně dodávat TPV Technology. Oficiální představení monitoru se očekává do konce roku. Zatím není jasné, zda se dostanou i na evropské trhy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů