www.svethardware.cz
>
>
>

Huawei si má chystat 32" monitor s poměrem 3:2 a rozlišením 4500 x 3000

Huawei si má chystat 32" monitor s poměrem 3:2 a rozlišením 4500 x 3000
, , aktualita
Dle různých zpráv z Číny si má Huawei chystat na dnešní dobu neobvyklý monitor s poměrem stran 3:2 a velice slušným rozlišením. Huawei se tu tak asi snaží najít díru na trhu a využít poptávku po monitorech s vysokým vertikálním rozlišením. 
K oblíbeným
reklama
Dnes se na trhu stále více prosazují velké a ultraširoké monitory s poměrem stran 21:9 nebo i vyšším. Huawei ale chce prý vsadit naopak na velice nízký poměr, přičemž my dnes bereme za klasiku 16:9, ale ještě na začátku tisíciletí vládly monitory s poměrem 4:3 či 5:4 s rozlišením 800×600 nebo 1280×1024. Ovšem 3:2 byl neobvyklý poměr vždy, i když jsme na něj mohli narazit třeba v prvních řadách zařízení Microsoft Surface či Chromebook Pixel. Pokud jde ale o monitory pro PC, zde je poměr stran 3:2 velice neobvyklý. 
 
 
Právě proto by ale mohl Huawei takovým monitorem zaujmout, zvláště pokud má jít o 32" model s rozlišením 4500×3000. Ponese prý novou firemní značku MateView a zaměřen bude především na profesionály, kteří namísto nudle ocení plochu s vysokým horizontálním i vertikálním rozlišením. Může jít třeba o práci s textem včetně programování či tvorby tabulek. Naopak pro sledování filmů vhodný nebude, možná snad ve dvou oknech nad sebou. 
 
Nový Huawei MateView má být údajně založen na 10bitovém panelu (IPS?) a nabídne 90Hz obnovovací frekvenci a také certifikaci VESA DisplayPort 400, takže lze očekávat jas přinejmenším 400 cd/m2. Další informace se zatím nedozvíme, ale jak je vidět z poskytnutého obrázku, v základně monitoru by měla být ještě bezdrátová nabíječka pro mobil. 
 
Huawei ale pracuje ještě na novém monitoru pro hráče, což bude už 42" model s poměrem stran 21:9 a rozlišením 3440×1440, což je naopak (až na tak velkou úhlopříčku) v poslední době obvyklá výbava. Obě novinky by mohly být vyslány na trh v polovině května, nicméně žádný produkt z řady MateView ještě nebyl oficiálně představen. 
  
Zdroj: GizmoChina 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek