Humanoid Chihira Kanae se ještě více podobá člověku

Humanoid Chihira Kanae se ještě více podobá člověku
, , aktualita
Společnost Toshiba představila na veletrhu v Berlíně nejnovější generaci svých humanoidních robotů Chihira. Jedná se opět o robotickou ženu, která vypadá jako skutečný člověk, nyní se lidem však podobá ještě víc.
K oblíbeným
reklama
O humanoidních robotech Chihira jsme se zmínili i dříve, nyní však byla předvedena nová generace. Nový model robotické ženy má plynulejší pohyby, které více připomínají ty lidské a v repertoáru jazyků přibyla i němčina.

Nová generace robotů dostala pojmenování Chihira Kanae, přičemž se jedná o třetí model v sérii humanoidů od Toshiby. První model se jmenoval Chihira Aico a byl představen před rokem na veletrhu CES. Po ní pak přišla Chihira Junko, jež se veřejnosti odhalila na podzim loňského roku a byla k vidění v tokijském nákupním středisku.

Chihira Kanae byla v Japonsku představena už minulý měsíc, nyní se ale poprvé podívala do světa. Podle profesora Noela Sharkeyho z Sheffieldské univerzity je však západní svět vůči robotům, kteří mají takto reálný lidský vzhled, značně skeptický a tato podoba se neujme. To však ukáže budoucnost.

Společnost Toshiba doufá, že její humanoidní roboti prorazí v odvětvích, jako je například zdravotnictví, péče o staré lidi nebo cestovní ruch. Na veletrhu ITB robotická žena odpovídala na verbální otázky účastníků, takže fungovala jako jakási informační tabule.

Jako předchozí modely ovládá Chihira Kanae angličtinu, čínštinu a japonštinu a také znakový jazyk. Vývojáři však zlepšili především hardwarový systém na kontrolu tlaku vzduchu. Pokud je tlak lépe kontrolován, pohyby humanoida jsou plynulejší a bez zbytečných vibrací. Právě díky tomu bude Chihira Kanae schopná vystupovat přirozeněji a jistěji.

Je však zatím ve hvězdách, kdy se dočkáme inteligentních robotů, jež budou normální součástí každodenního života.

Zdroj: BBC
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů