www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích
, , aktualita
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti...
K oblíbeným
reklama
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti Pony/Canon však budou mít Blu-ray a DVD záznam na jediné straně.Tato technologie byla vyvinuta již v roce 2005 společností JVC, na trh však přijde až v únoru příštího roku, kdy Pony/Canon uvede na trh první filmy na těchto discích. Základem ke klasický Blu-ray disk, který má jednu Blu-ray vrstvu a místo té druhé jsou dvě obyčejné DVD vrstvy, viz obrázek. Blu-ray přehrávač tedy čte svou 25GB vrstvu, zatímco klasický DVD přehrávač ji ignoruje a čte si své dvě DVD vrstvy.

Kompatibilita s DVD přehrávači prý dosahuje 99 %. Menší problém je jen v tom, že Blu-ray zde nabízí kapacitu 25 GB jako jednovrstvý disk a nikoli 50 GB jako dvouvrstvý. Nicméně i to je pořád velmi slušná kapacita. Trochu větší problém je v ceně. První film o délce 534 minut bude na čtyřech takových discích za cenu $406, kdežto tentýž film na 7 klasických DVD discích bude stát $266. Tyto filmy budou k dispozici pravděpodobně pouze v Japonsku, do Ameriky a Evropy se hybridní Blu-ray technologie pravděpodobně vůbec nedostane.

Zdroj: www.tomshardware.com, www.cdrinfo.com
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře