www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích
, , aktualita
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti...
reklama
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti Pony/Canon však budou mít Blu-ray a DVD záznam na jediné straně.Tato technologie byla vyvinuta již v roce 2005 společností JVC, na trh však přijde až v únoru příštího roku, kdy Pony/Canon uvede na trh první filmy na těchto discích. Základem ke klasický Blu-ray disk, který má jednu Blu-ray vrstvu a místo té druhé jsou dvě obyčejné DVD vrstvy, viz obrázek. Blu-ray přehrávač tedy čte svou 25GB vrstvu, zatímco klasický DVD přehrávač ji ignoruje a čte si své dvě DVD vrstvy.

Kompatibilita s DVD přehrávači prý dosahuje 99 %. Menší problém je jen v tom, že Blu-ray zde nabízí kapacitu 25 GB jako jednovrstvý disk a nikoli 50 GB jako dvouvrstvý. Nicméně i to je pořád velmi slušná kapacita. Trochu větší problém je v ceně. První film o délce 534 minut bude na čtyřech takových discích za cenu $406, kdežto tentýž film na 7 klasických DVD discích bude stát $266. Tyto filmy budou k dispozici pravděpodobně pouze v Japonsku, do Ameriky a Evropy se hybridní Blu-ray technologie pravděpodobně vůbec nedostane.

Zdroj: www.tomshardware.com, www.cdrinfo.com
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek