www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích

Hybridní Blu-ray disk půjde přečíst i v DVD přehrávačích
, , aktualita
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti...
K oblíbeným
reklama
Za dob HD DVD byly k dispozici hybridní disky, které mohly být přečteny jak v HD DVD přehrávačích, tak i v klasických přehrávačích DVD. Zde šlo o to, že na jedné straně disku byla HD DVD vrstva, na druhé pak vrstva DVD. Nové disky společnosti Pony/Canon však budou mít Blu-ray a DVD záznam na jediné straně.Tato technologie byla vyvinuta již v roce 2005 společností JVC, na trh však přijde až v únoru příštího roku, kdy Pony/Canon uvede na trh první filmy na těchto discích. Základem ke klasický Blu-ray disk, který má jednu Blu-ray vrstvu a místo té druhé jsou dvě obyčejné DVD vrstvy, viz obrázek. Blu-ray přehrávač tedy čte svou 25GB vrstvu, zatímco klasický DVD přehrávač ji ignoruje a čte si své dvě DVD vrstvy.

Kompatibilita s DVD přehrávači prý dosahuje 99 %. Menší problém je jen v tom, že Blu-ray zde nabízí kapacitu 25 GB jako jednovrstvý disk a nikoli 50 GB jako dvouvrstvý. Nicméně i to je pořád velmi slušná kapacita. Trochu větší problém je v ceně. První film o délce 534 minut bude na čtyřech takových discích za cenu $406, kdežto tentýž film na 7 klasických DVD discích bude stát $266. Tyto filmy budou k dispozici pravděpodobně pouze v Japonsku, do Ameriky a Evropy se hybridní Blu-ray technologie pravděpodobně vůbec nedostane.

Zdroj: www.tomshardware.com, www.cdrinfo.com
reklama
Nejnovější články
TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly
Společnost TSMC si na nedostatek práce nemůže stěžovat a spíše má starosti o to, jak co nejdříve rozšířit svou výrobní kapacitu a jak správně investovat do budoucna. Co říkají nejnovější finanční výsledky? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek