www.svethardware.cz
>
>
>

Hyperloop One dokončil testovací dráhu a odhaluje plány v USA

Hyperloop One dokončil testovací dráhu a odhaluje plány v USA
, , aktualita
Ohledně projektu Hyperloop už existuje velká spousta předběžných plánů, jejich realizace ale zaostává. Tato potrubní přeprava budoucnosti by měla podle Hyperloop One vést i po Spojených státech amerických. Dokončena byla už testovací dráha.
K oblíbeným
reklama
Existují různé pohledy na dopravu v budoucnosti. Jedním z nich je projekt Hyperloop, který slibuje potrubní transport v kapslích. V těch bude moct být převážen náklad i pasažéři. Hyperloop původně vymyslel Elon Musk, který stojí za společnostmi jako Tesla či SpaceX. Nyní koncept potrubní dopravy rozvíjí pár společností, jednou z nich je i Hyperloop One. Už dříve jsme se v souvislosti s touto firmou zmínili, že se staví zkušební dráha Hyperloopu v Nevadské poušti. Ta ale ještě nebyla dokončená, nyní však Hyperloop One hrdě hlásí, že výstavba byla ukončena.

Dokončená testovací dráha má na délku 500 metrů, nejedná se tedy zatím o žádnou dálkovou trasu. Testovací dráha dostala pojmenování DevLoop a nachází se v blízkosti Las Vegas. Už dříve společnost provedla testy s odkrytou verzí Hyperloopu, nyní ale budou moct kapsle zkušebně svištět v úplné potrubní dráze.

Vysokorychlostní doprava budoucnosti slibuje, že transportní kapsle budou schopné se pohybovat až rychlostí 1200 km/h. Hyperloop One se snaží předehnat konkurenční společnost Hyperloop Transportation Technologies a převést Hyperloop do reality dříve, což se zatím daří. Do konce roku by měl tým Hyperloop One čítat 500 členů, kteří pomohou přivést technologii k životu.S testováním Hyperloopu jdou ruku v ruce i návrhy na plánované trasy. Firma Hyperloop One má v plánu 11 tras ve Spojených státech amerických, které by chtěla vysokorychlostní dopravou propojit. Je zřejmé, že trasy musí být spíše delší, protože Hyperloop je především dálkový transport.

Trasa spojující Boston a Providence bude se svými 103 kilometry nejkratší. Více než desetkrát delší je plánovaná dráha z Cheyenne do Houstonu, která by se měla táhnout po celých 1 854 kilometrů. S Hyperloopem by se výrazně změnila doba jízdy této vzdálenosti. Delší trasa by autem trvala asi 17 hodin, Hyperloop by měl vzdálenost překonat jen za hodinu a 45 minut, což je možné vidět na obrázku. Na západě USA je plánovaná trasa mezi městy Los Angeles a San Diego.

Cílem společnosti Hyperloop One je vytvořit celou síť vysokorychlostní dopravy, takže by cestování mezi vzdálenými místy bylo skutečně rychlé a nebylo by potřeba zrovna létat na tato místa letadlem. Doprava Hyperloopem by také měla být efektivnější a čistší. Kdy se ale Hyperloop posune z testovacích drah do života obyčejných lidí, zatím zůstává otázkou.

Zdroj: IFLScience
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře